eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Chomutov poprvé vyhrál, USK i nadále perfektní

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔9.11.2017
Extraliga kadetek: Chomutov poprvé vyhrál, USK i nadále perfektní

USK Praha zavítal do Strakonic, ze kterých si odvezl vítězné dva body. Domácí celek sice od začátku ztrácel, favoritu celé soutěže byl ovšem důstojným soupeřem a bojoval po celých čtyřicet minut. Strakonice prohrály doskok, zapsaly však pouze o jednu ztrátu více než soupeř a střílely lépe za tři body. USK výrazně pomohlo pětadvacet útočných doskoků, navíc střílel o čtrnáct trestných hodů více. Rozehrávačce Kateřině Zeithammerové těsně utekl double-double, když k devatenácti bodům připojila devět doskoků. Nejlepší střelkyní v dresu Strakonic byla s šestnácti body Barbora Suchanová.

Premiérové vítězství v extralize kadetek si připsal letošní nováček z Chomutova, který doma porazil Havířov. Domácí celek výrazně dominoval na doskoku, nemusel ho tak mrzet ani vyšší počet ztrát. Pomohla mu i dobrá úspěšnost střelby zpoza tříbodového oblouku. Chomutov našel ve svém středu hned pět dvojciferných střelkyň, kterým s osmnácti body vévodila Nikola Zdeňková. Karolína Pikalová s Natálií Horsákovou zapsaly double-double za deset bodů a čtrnáct doskoků, respektive za jedenáct bodů a sedmnáct doskoků. V dresu Havířova se zvládla prosadit pouze Anna Paťorková, autorka dvaceti čtyř bodů a dvanácti doskoků.

BA Sparta zvládla na domácí půdě utkání proti hráčkám z klubu HB Basket. Hostující tým měl sice lepší vstup do zápasu a po první čtvrtině vedl 16:9, zbytek duelu byl ale v režii Sparty. Ta ještě do poločasu překlopila vedení na svou stranu a již nepřipustila žádné drama.

Další výhru získala Slovanka, která porazila Pardubice. Pražský celek o svém vítězství prakticky rozhodl během prvních dvaceti minut hry, po kterých vedl 42:25. Domácí hráčky své vedení navyšovaly i po změně stran. Slovanka těžila z převahy na doskoku, navíc zapsala pouhé tři ztráty. Pardubice nevsítily ani jednu trojku, a ačkoliv si vybojovaly o jedenáct trestných hodů více, proměnily jich pouze třiapadesát procent. Nejlepší střelkyní zápasu byla s dvaceti body Andrea Ondroušková (z pole 17/8, TH 4/4), patnáct bodů přidala Barbora Bušková, která navíc doskočila i čtrnáct míčů. Studánku vedla s osmnácti body Pavlína Tabačková.

Na domácím hřišti uspěly i brněnské Žabiny, na které nestačily hradecké lvice. Utkání bylo první poločas takřka vyrovnané, Žabiny si výraznější náskok vybudovaly až ve třetí čtvrtině. I zde hrál klíčovou roli doskok, který domácí tým ovládl poměrem 72-61. Navíc se dopustil i méně ztrát. Brno táhla Tereza Pogányová, autorka patnácti bodů a čtrnácti doskoků, jedenácti body a deseti doskoky ji doplnila Gabriela Novotná. Hradec trápila nízká úspěšnost střelby za dva body, ofenzivně ho deseti body držela Martina Sakslová a Natálie Rálišová. Žabiny si připsaly druhé vítězství, Hradec naopak třetí porážku.

Už na pět zápasů natáhl vítěznou sérii Trutnov, který dokázal vyhrát zatím všech pět duelů této sezóny. Tentokrát si poradil s týmem KP Brno, nad kterým vyhrál 99:57. Trutnov měl drtivý vstup do zápasu a již po deseti minutách vedl 32:13, čímž prakticky rozhodl o svém úspěchu. Brno už se do zápasu vrátit nedokázalo a Trutnov své vedení dále navyšoval. Famózní výkon podala Tereza Králová, která nastřílela dvacet osm bodů (z pole 15/10, trojky 4/1, TH 6/5), doskočila devět míčů a navrch přidala i čtyři asistence. Devatenácti body, čtyřmi doskoky a pěti asistencemi se na vítězství podílela reprezentantka Kristýna Holubcová.

Sobotní výsledky:

BA Sparta – HB Basket Praha 74:52

BK Strakonice – USK Praha 53:78

Levhartice Chomutov – BK Havířov 70:50

Basket Slovanka – Studánka Pardubice 88:51

Žabiny Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové 63:50

KP Brno – Loko Trutnov 57:99

Derby pražských celků ovládl hostující USK, který zůstává jediným neporaženým týmem tohoto ročníku. Sparta držela se svými soupeřkami krok během úvodních deseti minut, poté se však začalo prosazovat hostující družstvo. USK si během druhé čtvrtiny vypracoval dvojciferný náskok, který už nepustil. Sparta sice doskočila více míčů v útoku, což jí vyneslo více střeleckých pokusů, domácí tým ale trápila nízká úspěšnost střelby. USK zapsal méně ztrát a proměnil přes polovinu dvojbodových pokusů. Na vítězství se střelecky nejvýrazněji podílela Natálie Lukačková, autorka sedmnácti bodů. Výborným výkonem se blýskla Kateřina Zeithammerová, která k šestnácti bodům přidala pět doskoků, osm asistencí a sedm zisků.

Naopak Strakonice jsou jediným týmem, který v extralize kadetek letos zatím nevyhrál. Tentokrát nestačil na HB Basket. Ačkoliv domácí hráčky vstoupily do zápasu skvěle a po úvodním dějství vedly 18:9, HB Basket ještě do poločasu manko smazal a začínalo se prakticky od znova. Po třiceti minutách už byl hostující celek ve vedení a zápas nakonec dotáhl do vítězného konce. Strakonicím zlomil vaz vysoký počet ztrát, HB Basket těžil z útočných doskoků a vybojoval si více trestných hodů. Pivotka Charlotte Semgady opět zapsala double-double, tentokrát za osmnáct bodů a jedenáct doskoků. Strakonice vedla s jednadvaceti body Kateřina Votavová.

Na sobotní vítězství nedokázaly navázat levhartice z Chomutova, ačkoliv k tomu měly velice blízko. Na domácí půdě dlouho vedly nad pardubickou Studánkou, z výhry se přesto radoval hostující celek. Chomutov si poměrně brzo vypracoval dvojciferný náskok, který si udržoval po většinu zápasu. Pardubice se ale nevzdaly a ve čtvrté čtvrtině skóre otočily. Lví podíl na tomto obratu měla Zuzana Šitancová, která nastřílela dvacet sedm bodů (z pole 15/8, trojky 3/2, TH 8/5). Pardubice sice prohrály na doskoku, dopustily se ale méně ztrát.

V šestém kole skončila famózní jízda trutnovských basketbalistek, které až doposud vyhrály všechna svá utkání. Blízko měly i k šestému vítězství, nakonec je ale o něj připravily brněnské Žabiny. Brno si po většinu utkání drželo mírný náskok, Východočešky ho ale ve čtvrté čtvrtině dokázaly smazat. V poslední minutě šly Žabiny opět do vedení, třicet vteřin před koncem ale těžkou střelu proměnila Králová a následné útoky obou týmů úspěchem neskončily, šlo se tedy do prodloužení. V něm už měl navrch opět domácí tým, který nakonec dva body uhájil. Trutnovská Kristýna Holubcová zazářila třiatřiceti body, osmi doskoky a deseti získanými fauly, již zmiňovaná Tereza Králová přidala bodů dvanáct. Opora Žabin Tereza Pogányová do statistik zapsala double-double za jedenáct bodů a třináct doskoků.

Vysokým vítězstvím skončilo utkání mezi Slovankou a Havířovem. Domácí Slovanka nic nepodcenila a od začátku zápasu dominovala na obou koncích palubovky. Pražský tým ovládl doskok a zapsal pouze devět ztrát. Hned čtyři jeho hráčky nastřílely třináct bodů a více, Eliška Hálová si připsala double-double za dvacet sedm bodů a dvanáct doskoků. Dvojciferným počtem bodů i doskoků se blýskla také Barbora Bušková (16+13). Ojedinělý triple-double se naopak povedlo získat havířovské Anně Paťorkové, která do statistik zapsala devatenáct bodů, deset doskoků a deset získaných faulů.

KP Brno si na domácím hřišti poradilo s Hradcem Králové. Domácí celek již v poločase vedl o devatenáct bodů a nepřipustil žádné drama. Brno střílelo s lepší úspěšností a vydobylo si více trestných hodů, Hradci se naopak nedařila střelba zpoza tříbodového oblouku a za celé utkání střílel pouze šest šestek. Brno se opíralo o výkon Veroniky Vallové, autorky osmnácti bodů a dvanácti doskoků. V dresu Hradce se dařilo Adéle Vítové, která nastřílela třináct bodů. Oba týmy mají na kontě dvě vítězství a čtyři porážky.

Nedělní výsledky:

BA Sparta – USK Praha 50:66

BK Strakonice – HB Basket Praha 60:68

Levhartice Chomutov – Studánka Pardubice 68:71

Basket Slovanka – BK Havířov 100:41

Žabiny Brno – Loko Trutnov 68:61

KP Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové 65:47

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace