eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga juniorek: KP Brno předvedlo neskutečný obrat, Slovance nevyšly koncovky

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔29.11.2017
Extraliga juniorek: KP Brno předvedlo neskutečný obrat, Slovance nevyšly koncovky

Další vítězství zapsaly Žabiny, které vyhrály na půdě Nuslí. Pražský tým během první půle ztrácel, pořád se ale držel na hratelný rozdíl. Po změně stran ale začalo Brno dominovat, vybudovalo si dvacetibodový náskok a zápas tak dovedlo do vítězného konce. Hostující hráčky byly lepší na doskoku, dopustily se méně ztrát a lépe střílely. Nusle může potěšit fakt, že se všechny domácí hráčky zapsaly do střelecké listiny. Velmi dobrým výkonem se prezentovala brněnská Kateřina Galíčková, která k osmnácti bodům přidala sedm doskoků, sedm asistencí a čtyři zisky. Jedenáct bodů, osm doskoků, dvě asistence a pět zisků nastřádala její spoluhráčka Karolína Sczotková.

USK Praha vysoko zvítězil nad KP Brnem. Domácí celek byl favoritem zápasu a svou roli od začátku naplňoval. USK po dvaceti minutách vedl 42:18 a o vítězi bylo rozhodnuto. USK ovládl doskok, Brno trápil vysoký počet ztrát. Hostující tým měl k dispozici pouze osm hráček, ani jedna z nich nenastřílela dvojciferný počet bodů. V dresu domácích se na hřiště dostala celá dvanáctka, všechny hráčky se navíc zapsaly do střelecké listiny. Nejlepší střelkyní zápasu byla s třinácti body Barbora Vorlová, rozehrávačka Kateřina Zeithammerová se blýskla devíti zisky za šestnáct minut.

Dramatický duel se odehrál v hale Trutnova, kam zavítala pražská Slovanka. Ta byla po první čtvrtině o tři body vpředu, v poločase měl ale bod k dobru Trutnov. Minimální náskok si domácí hráčky držely i po třetí čtvrtině, závěrečná desetiminutovka slibovala boj do poslední vteřiny. Pět a půl minuty do konce Východočešky vstřelily dva koše po sobě a měly šanci hostujícím hráčkám utéct, na rozdíl jediného koše ovšem snížila Natálie Budilová. Po trojce Králové minutu a dvacet tři sekund před koncem základní hrací doby vedl Trutnov o šest bodů, ani tentokrát se mu ale nepodařilo soupeřky definitivně zlomit. Koš vstřelila Ondroušková, oba trestné hody proměnila Hálová. Následoval time-out, po kterém jeden trestný hod proměnila domácí Vymazalová a domácí vedli o tři. Slovanka dva trestné hody minula, připsala si ale útočný doskok a na čáru trestného hodu se postavila Hálová. Po úspěšném prvním pokusu následovala nepřesná střela, která ale opět skončila v rukou Slovanky. Trutnov opět fauloval a hostující hráčky měly šanci poslat utkání do prodloužení, druhá šestka ale v koši neskončila a Trutnov slavil dramatické vítězství. Domácí táhla s dvaceti body reprezentantka Kristýna Holubcová, double-double za deset bodů a stejný počet doskoků zapsala Adéla Vymazalová.

Úspěch si připsaly i hradecké lvice, které přehrály Jablonec. Hradec byl lepší na doskoku, hned pět hráček nastřílelo deset bodů a více. Jablonec střílel zpoza tříbodového oblouku s úspěšností 43.5%, trápila ho ale nízká úspěšnost střel za dva body. Domácí hráčky jich naopak proměnily přes polovinu. Gruzijská křídelnice Natalia Otkhmezuri byla nejlepší střelkyní zápasu s šestnácti body, patnácti body ji podpořila Tereza Pilařová. Dvanáct bodů a pět doskoků si v dresu Jablonce připsala Barbora Nováková. Pro hradecké lvice se jednalo o páté vítězství, Jablonec stále na první úspěch čeká.

Studánka Pardubice nestačila na domácí palubovce na Spartu. Tým z hlavního města po deseti minutách mírně vedl, v poločase byl ale jeho náskok dvanáctibodový a hostující hráčky nedaly domácím šanci na obrat ani po výměně stran. Sparta sice ztratila více míčů, vynahradila to ale doskoky a lepším procentem střelby. Za vítězstvím vedla pražský celek guardka Simona Sklenářová, která nastřílela dvacet dva bodů (z pole 8/4, trojky 7/4, TH 4/2), ke kterým navíc přidala pět doskoků a tři zisky. Pardubice se mohly spolehnout na bodový přísun od Pavlíny Tabačkové a Karolíny Šotolové.

Jasné vítězství si proti Strakonicím připsala domácí Ostrava. Moravský celek byl lepší na obou koncích palubovky od začátku zápasu a nepřipustil žádné zaváhání. Domácí hráčky lépe doskakovaly a střílely, navíc přinutily Jihočešky k jednadvaceti ztrátám. Strakonice může těšit vyšší vybojovaný počet trestných hodů. Ostravská Adéla Smutná zatížila konto soupeřek devětadvaceti body (z pole 14/6, trojky 9/5, TH 3/2), pivotka Anna Kubíčková do statistik opět zapsala double-double za osmnáct bodů a dvanáct doskoků. Jedinou dvojcifernou střelkyní na straně Strakonic byla s jedenácti body Tereza Brušáková.

Sobotní výsledky:

Sokol Nusle – Žabiny Brno 56:91

USK Praha – KP Brno 84:26

Loko Trutnov – Basket Slovanka 61:60

Sokol Nilfisk Hradec Králové – Bižuterie Jablonec nad Nisou 92:53

Studánka Pardubice – BA Sparta Praha 60:77

SBŠ Ostrava – BK Strakonice 76:38

Nevídaný obrat předvedlo KP Brno na palubovce pražských Nuslí. Tým z Moravy od začátku zápasu ztrácel, pět a půl minuty před koncem prohrával už o osmnáct bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že si Brno nakonec odveze domů dva body. V závěru čtvrté čtvrtiny ale hostující hráčky spustily neuvěřitelnou ofenzivní smršť, ke které připojily výbornou obranu a bod po bodu začaly manko stahovat. Po koši Terezy Večeřové minutu a třicet osm vteřin před koncem ztrácelo Brno pouhé tři body, o které se ale v zápětí postarala pivotka Ludmila Dudáčková a KP šlo do vedení. Ve vypjaté koncovce také padly hned tři technické chyby, z toho dvě na straně domácího týmu. Na tabuli zbývalo dvaatřicet sekund, Nusle už se ale ke střele nedostaly, naopak musely faulovat a vítězství definitivně z trestných hodů potvrdila Hana Hajnová. Nusle táhla opora Barbora Matějčková, která si připsala double-double za třicet bodů a dvanáct doskoků. Brno k velkému obratu táhlo duo pivotek Dudáčková – Holubová, přičemž první jmenovaná nastřílela dvacet sedm bodů. Holubová zapsala třináct bodů a jedenáct doskoků.

Po pěti dvoukolech je USK i nadále perfektní, v neděli si poradil s brněnskými Žabinami. Pražský tým si již během první čtvrtiny vypracoval osmibodový náskok, který už nepustil a nedal soupeřkám šanci vrátit se zpět do zápasu. Brno trápila nízká úspěšnost střelby, dopustilo se i více ztrát a ztrácelo na doskoku. Ani jedna z hráček nenastřílela dvojciferný počet bodů. USK mohl naopak rozložit síly na celou rotaci, nejvýrazněji se na vítězství podepsala právě ex-brněnská křídelnice Kristýna Brabencová, která nastřílela čtrnáct bodů a přidala patnáct doskoků, dva bloky a tři asistence. Julie Pospíšilová zapsala bodů jedenáct, Veronika Voráčková se blýskla pěti zisky.

Vysokou výhru v neděli získal Trutnov, který na domácím hřišti jasně přehrál Jablonec. Trutnovačky o svém úspěchu rozhodly hned v první čtvrtině, kterou ovládly poměrem 30:4 a tím utkání rozhodly. Jablonec výrazně ztrácel na doskoku a měl nízké procento střelby, navíc se musel obejít bez opory Markéty Šoltysové. Na straně Trutnova dostaly příležitost všechny hráčky a všechny se také zapsaly do střelecké listiny. S dvaceti body jim vévodila Tereza Králová, patnáct jich přidala Kristýna Holubcová. Východočeský tým se s bilancí šesti výher a čtyř porážek nachází na šesté příčce, Jablonec na první dva body stále čeká.

Vyrovnané utkání opět sehrála Slovanka, ani tentokrát se však z vítězství neradovala. Hradecké lvice na začátku mírně ztrácely, do poločasu však skóre srovnaly a po třetí desetiminutovce vedly o osm bodů. Čtvrté dějství se však lépe vyvíjelo pro Slovanku, která minutu před koncem vedla o čtyři body. Poté dvěma body snížila hradecká Tereza Pilařová, Slovanku trápila nízká úspěšnost trestných hodů, a tak své vedení v dalším útoku nenavýšila. Stejná hráčka Hradce ovšem opět skórovala, tentokrát ale za tři body a lvice se ujaly vedení. Hostující hráčky v následujícím útoku přišly o míč, musely faulovat a Hradec proměnil oba trestné hody, což mu zajistilo tříbodový náskok. Závěrečná střela Slovanky za tři body úspěšná nebyla a Hradec si tak připsal šesté letošní vítězství. Isnelle Natabou týmu pomohla osmnácti body a šestnácti doskoky, Natalia Otkhmezuri přidala bodů sedmnáct. Nejlepší střelkyní Slovanky byla s osmnácti body Andrea Ondroušková.

Jednoznačné vítězství v neděli uhrály Pardubice, kam zavítaly hráčky ze Strakonic. Domácí Studánka byla od začátku lepší na obou koncích palubovky a již po první čtvrtině vedla dvojciferným rozdílem. Domácí hráčky dominovaly na doskoku, Strakonice trápil vysoký počet ztrát i nízká úspěšnost střelby zpoza tříbodového oblouku. Pardubická Pavlína Tabačková byla s dvaadvaceti body nejlepší střelkyní zápasu, šestnáct bodů nasbírala Tereza Jochová. Strakonice držela Anna Ovsjanniková, autorka deseti bodů a čtyř doskoků.

Znovu úspěšná byla na domácím hřišti i SBŠ Ostrava, která porazila Spartu. Zápas byl po tři čtvrtiny vyrovnaný, Ostrava vstupovala do závěrečné desetiminutovky pouze s jednobodovým náskokem. Ještě tři minuty před koncem svítilo na tabuli skóre 56:56, poté ale tři trojky po sobě vstřelila Adéla Smutná a o vítězi bylo rozhodnuto. Ostrava sice zapsala o deset ztracených míčů více, vynahradila to ale právě střelbou za tři body. Již zmíněná Adéla Smutná nastřílela jednadvacet bodů a přidala devět doskoků a čtyři asistence, Spartu s patnácti body táhla Hana Kolegarová.

Nedělní výsledky:

Sokol Nusle – KP Brno 65:68

USK Praha – Žabiny Brno 67:36

Loko Trutnov – Bižuterie Jablonec nad Nisou 90:35

Sokol Nilfisk Hradec Králové – Basket Slovanka 75:72

Studánka Pardubice – BK Strakonice 93:41

SBŠ Ostrava – BA Sparta Praha 68:59

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace