Pokračování v pohárové Evropě se odkládá | Probasket.cz

Pokračování v pohárové Evropě se odkládá

📁 Archiv, Články, Evropské poháry, Topstory 🕔12.10.2017

Sen o dalším tažení pohárovou Evropou se pardubickým basketbalistům včera rozplynul jako pára nad hrncem. V odvetném utkání druhého kvalifikačního kola o postup do základní skupiny FIBA Europe Cupu nestačili v Charleroi na domácí Proximus Spirou, kterému podlehli 66:88. Touhu změřit síly s dalšími evropskými týmy musí o rok odložit.

Beksa přitom do utkání vstoupila dobře a v úvodní čtvrtině byla domácím zcela vyrovnaným soupeřem. Už v první minutě trojkami PandulyPůlpána dala najevo, že nebude otloukánkem a přes nápor domácích, kterému veleli Gibbs a kapitán týmu Libert, byla až do deváté minuty vpředu (12:14). Pak se zmínění ostrostřelci Spirou postarali šňůrou 6:0 postarali o náskok do druhé čtvrtiny. Tu odstartoval domácí kapitán další trojkou, ale mezi 11. a 13. minutou si Beksa pomohla devíti body z trojkových střel Potočka (2) a Kohouta k vyrovnání skóre. Pak se chvíli oba týmy přetahovaly o vedení a Beksa byla zásluhou Nečase v 16. minutě o bod vpředu. Bohužel se ale pardubičtí hráči nevyvarovali ztrát a domácí z protiútoků trestali. Velkou zásluhu na vedení Charleroi 47:37 měl výborný Tuttle. V samém závěru první půle stačil Martin přesnou trojkou upravit na sedmibodový rozdíl. Po přestávce americký křídelník stihl dotáhnout na 50:48, ale to byla bohužel ze strany českého týmu vše. Hlavní slovo si vzal domácí Gibbs, který měl největší podíl na vedení Spirou 67:53. Ve čtvrtém dějství si belgický celek bezpečně pohlídal vedení a navíc dokázal využít nepřesností Beksy ve střelbě i mezer v obraně. Ve 36. minutě Delalič posunul svůj tým do vedení 79:58 a hráči Beksy se proměnili do role statistů. Poslední slovo v utkání měl Půlpán, který samostatným únikem upravil na konečný stav. Kouč BK JIP Pardubice Levell Sanders po utkání mohl jen konstatovat: „Začali jsme dobře. Hráli jsme s velkou energií, s velkým úsilím, naše nasazení bylo dobré. Pak jsme ale ztráceli míče a dali jsme jim příliš mnoho snadných bodů. Prohrávat po prvním poločase o sedm bodů pro nás nebylo až tak špatné, protože jsme cítili, že jsme nehráli moc dobře. Ve třetí čtvrtině jsme nehráli úplně špatně, ale od začátku sezony jsme tým, který když  hraje dobře v útoku, tak i dobře brání. A v útoku nám pak bohužel nepadaly střely, včetně šestek, a to ovlivnilo i naši obranu. Když nedokážeš skórovat, nemůžeš vyhrát. Domácí dobře pohybovali míčem, výborně hráli bez míče, celkově odvedli velmi dobrý výkon. My jsme dali jen 66 bodů a to je málo na takový tým jako je Charleroi. Gratuluji soupeři k postupu a přeji úspěšnou sezonu.“

BK JIP Pardubice – Proximus Spirou Charleroi 88:66 (20:14, 47:40, 67:53)

Body: Gibbs 19, Libert 15, Tuttle 12, Thomas 11, Delalič 10, Marnegrave 6 (8 dosk.), Marchant 4, Iaroschevitch 3, Goffin 2 – Martin, Švrdlík po 10, Půlpán 9, Potoček, Nečas (9 dosk.) po 8, Burnett, Pandula po 7, Kohout 5, Kent 2 (7 dosk.). Doskoky: 53 – 45. TH: 18/11 – 18/7. Trojky: 13 – 7. Ztráty: 14 – 11. Asist.: 17 – 13