eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga juniorek: Sezóna zahájena, Sparta porazila obhájce titulu

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔5.10.2017
Extraliga juniorek: Sezóna zahájena, Sparta porazila obhájce titulu

Posledního září zahájily soutěž extraligové juniorky. V letošní sezóně mohou v této kategorii nastoupit hráčky ročníku 1999 a mladší. Juniorský titul budou obhajovat brněnské Žabiny, které ve finále přemohly Ostravu. Vysoko jistě pomýšlí USK Praha, který přivedl mládežnické reprezentantky Kristýnu Brabencovou a Julii Pospíšilovou. Na cenný kov bude útočit i BA Sparta. Nováčkem extraligy jsou Studánka Pardubice a Sokol Nusle, nejvyšší soutěž si naopak nezahraje OP Prostějov a BK Žďár nad Sázavou.

Úvodní kolo hned nabídlo atraktivní souboj dvou aspirantů na medaile, a to pražské Sparty a brněnských Žabin. Lepší vstup do utkání měl celek z Brna, který byl po většinu první půle mírně vepředu, Sparta ale manko stáhla na rozdíl jediného bodu těsně před koncem prvního poločasu. Po třech čtvrtinách byl stav vyrovnaný. Závěrečné dějství přineslo vyrovnaný souboj. Brno si vytvořilo mírný náskok, v posledních minutách šly však domácí hráčky do trháku a sérií úspěšných akcí v útoku vybojovaly cenné vítězství. V dresu Sparty se sedmnácti body, osmi doskoky, čtyřmi zisky a dvěma asistencemi blýskla Tereza Halátková.

Naopak KP Brno vkročilo do sezóny vítězně, když si na jihu Čech poradilo se Strakonicemi. Právě do Králova Pole v létě odešly strakonické pivotky a opory Dudáčková s Holubovou a na hře domácích to bylo znát. Ačkoliv domácí hráčky zapsaly méně ztrát, výrazně zaostaly na doskoku. Brno doskočilo šestnáct míčů v útoku a mělo k dispozici o jedenáct střel navíc, plus střílelo s lepší úspěšností. Domácí celek držel krok s moravským týmem pouze během první půle úvodní čtvrtiny, utkání bylo poté v režii Brna. Ludmila Dudáčková se blýskla třiadvaceti body, Barbora Holubová taktéž zapsala vydařenou premiéru v podobě patnácti bodů, sedmi doskoků a sedmi asistencí. Nejlepší hráčkou na straně domácích byla s devatenácti body Barbora Suchanová (z pole 15/6, trojky 1/1, TH 5/4), o bod méně přidala rozehrávačka Tereza Brušáková.

Vítěznou premiéru si připsaly Pardubice, které uspěly na půdě Slovanky. První poločas byl vyrovnaný a skončil pouze jednobodovým rozdílem, rozhodnutí pak přišlo ve třetí čtvrtině, ve které si Pardubice vypracovaly osmibodový náskok a již nedovolily domácím hráčkám vrátit se zpět do zápasu. Slovanku trápila úspěšnost střelby, zaostala i na doskoku a dopustila se více ztrát. Pardubice táhla Kristýna Šotolová, která zapsala double-double za dvaadvacet bodů (z pole 12/4, trojky 6/3, TH 11/5) a deset doskoků, navíc přidala i pět asistencí. Na dvojciferný počet bodů i doskoků dosáhla také pivotka Alžběta Levínská (11+15). Slovance výrazně scházela guardka Andrea Ondroušková, o bodový přísun se tak postaraly Eliška Hálová (14) s Barborou Buškovou (13).

Jako uragán vtrhla do letošního ročníku extraligy SBŠ Ostrava, která vysoko porazila Jablonec nad Nisou. Domácí hráčky již po první desetiminutovce

vedly o dvacet bodů a o výsledku tak bylo téměř rozhodnuto. Své vedení moravský celek navyšoval po zbytek utkání a příležitost dostaly všechny hráčky. Ostrava lépe střílela, byla lepší na doskoku a zapsala pouze osm ztrát. Hned tři hráčky nastřílely přes dvacet bodů, nejvíce jich zvládla Anežka Kopecká (27, z pole 13/9, trojky 2/1, TH 7/6), double-double za jednadvacet bodů a jedenáct doskoků si připsala Anna Kubíčková. Jablonec ve svém středu našel pouze jedinou dvojcifernou střelkyni a tou byla s dvanácti body Adéla Sedláčková.

BK Trutnov zvítězil na hřišti Nuslí. Východočešky měly výborný vstup do zápasu a po úvodní čtvrtině vedly 22:9. Vedení už si hostující hráčky pohlídaly a nepřipustily žádné drama. Herní příležitost dostalo všech dvanáct hráček a všechny se také zapsaly do střelecké listiny. Nusle se trápily zpoza tříbodového oblouku, neproměnily asi jednu střelu. Trutnov dominoval na doskoku a vytvořil si více střeleckých příležitostí. Dominika Vašáková nastřílela čtrnáct bodů a doskočila deset míčů, Anna Rylichová zapsala jedenáct bodů, dvanáct doskoků a šest asistencí. Na druhé straně se čtrnácti body prosadila Barbora Matějčková.

Vyrovnanou úvodní čtvrtinu přineslo utkání mezi USK a Hradcem Králové, poté už se zápas vyvíjel ve prospěch pražského týmu. Ten, ačkoliv mu scházely opory v podobě Veroniky Voráčkové a Kristýny Brabencové, během druhé čtvrtiny odskočil a vedení už si nenechal vzít. Nová posila týmu Julie Pospíšilová byla s jednadvaceti body nejlepší střelkyní domácího týmu, sekundovala jí Eliška Žílová, autorka osmnácti bodů.

Sobotní výsledky:

BA Sparta Praha – Žabiny Brno 74:67

BK Strakonice – KP Brno 69:94

Basket Slovanka – Studánka Pardubice 49:64

Bižuterie Jablonec nad Nisou – SBŠ Ostrava 44:113

Sokol Nusle – Loko Trutnov 47:85

USK Praha – Sokol Nilfisk Hradec Králové 81:49

Sparta zvládla porazit i druhý brněnský tým. Celek z Králova Pole byl sice lepší v prvním poločase a mírně vedl, během druhých dvaceti minut ale vsítil pouze šestnáct bodů a Sparta šla do trháku. Domácí sice zaostali na doskoku (28 – 35), ale byli výrazně lepší ve ztrátách (9 – 22). Nejlepší střelkyní na straně domácích byla se šestnácti body Kristýna Helebrantová, velmi dobrý výkon v dresu Brna opět podala Ludmila Dudáčková, která k devatenácti bodům přidala deset doskoků a tři asistence.

Na palubovce Strakonic byly Žabiny favoritem a svou roli potvrdily. Domácí celek dokázal s úřadujícím mistrem extraligy držet krok během první čtvrtiny, druhé dějství už ale vyznělo jasně pro hostující hráčky a ty si do šaten odnášely již dvacetibodové vedení. Strakonice sice zapsaly o jednu ztrátu méně, Brno bylo však lepší na doskoku a střílelo s padesátiprocentní úspěšností jak z pole, tak za tři body. Na výhře hostujícího týmu se nejvýrazněji podílela Tereza Pogányová, která získala double-double za osmnáct bodů a dvanáct doskoků. V dresu Strakonic zazářila rozehrávačka Tereza Brušáková, která nastřílela dvaadvacet bodů (z pole 9/4, trojky 6/3, TH 5/5).

V neděli zvládla zvítězit i Ostrava, která přehrála pražskou Slovanku. Hostujícímu týmu k výhře pomohla převaha na doskoku, ze které pramenil větší počet střel, domácí tým na kolena srazil vysoký počet ztrát (29). Hned dvě ostravské hráčky získaly double-double, Adéle Smutné k jeho zisku scházel jediný doskok. O kolektivním výkonu Ostravy napovídá i vysoký počet asistencí – celkem si jich moravský tým připsal osmnáct. Na straně Slovanky byla jedinou dvojcifernou střelkyní Monika Fučíková, autorka jedenácti bodů.

Bez větších potíží vyhrály druhý hrací den Pardubice na v hale Jablonce. Studánka již v poločase vedla o šestnáct bodů a náskok si už vzít nenechala. Hostující družstvo dominovalo na doskoku, lépe střílelo a dopustilo se méně ztrát. Alžběta Levínská opět zapsala double-double za čtrnáct bodů a sedmnáct doskoků, Kristýna Šotolová nastřílela bodů třináct a dvanáct jich přidala Zuzana Šitancová. Jablonecká Veronika Pískačová podala komplexní výkon v podobě devíti bodů, pěti doskoků, pěti asistencí a dvou zisků.

Nováček extraligy z Nuslí neuspěl ani proti Hradci Králové, ačkoliv se lvicemi první poločas držel vyrovnaný krok. Po změně stran ale hostující hráčky zpřesnily obranu a povolily Nuslím pouze deset bodů během druhé půle, čímž definitivně rozhodly o svém úspěchu. Pražský klub tak stále čeká na své premiérové vítězství, hradecké lvice si naopak připsaly první úspěch letošní sezóny.

Bezchybný zůstává i USK, který porazil o sedmnáct bodů Trutnov. Úvodní desetiminutovka se nesla ve znamení obran, jelikož ani jeden tým nenastřílel víc než osm bodů. Druhá čtvrtina byla opět téměř vyrovnaná, stejně jako ta třetí. V závěrečné části se více dařilo domácím hráčkám, které opět díky dobré obraně dokázaly udržet své soupeřky na sedmi bodech a utkání tak rozhodnout ve svůj prospěch. USK se příliš nedařila střelba trojek, Trutnov měl naopak nižší procento střelby za dva body. Velký rozdíl panoval ve ztrátách, pražský tým jich zapsal o deset méně. Domácí tým k úspěchu vedla nová posila Julie Pospíšilová, která nastřílela třicet bodů (z pole 22/12, trojky 3/2), navíc připojila i dvanáct doskoků a tři zisky. Sedmnáct bodů na straně Trutnova nastřílela Tereza Králová, double-double docílila Eliška Štěbetáková (10+10).

Nedělní výsledky:

BA Sparta Praha – KP Brno 70:46

BK Strakonice – Žabiny Brno 57:94

Basket Slovanka – SBŠ Ostrava 41:72

Bižuterie Jablonec nad Nisou – Studánka Pardubice 45:83

Sokol Nusle – Sokol Nilfisk Hradec Králové 40:76

USK Praha – Loko Trutnov 65:48

Zdroj foto: www.dorkybrno.webnode.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace