eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čtvrtá čtvrtina připravila Beksu o naději na postup | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Čtvrtá čtvrtina připravila Beksu o naději na postup

📁 Archiv, Články, Evropské poháry, Topstory 🕔3.10.2017
Čtvrtá čtvrtina připravila Beksu o naději na postup

Byl to hratelný soupeř, ale pardubičtí basketbalisté se špatnou hrou ve čtvrté čtvrtině sami připravili o naději do odvety a belgickému celku dali na cestu domů solidní sedmnáctibodový náskok. Ten dává Spirou dostatečný klid a jen mimořádný střelecký výkon Beksy by mohl přinést obrat.

V téměř komorním prostředí Tipsport areny měli domácí raketový vstup do utkání. Trojky Martina a netradičního trojkaře Nečase společně s koši PandulyPůlpána donutily trenéra Lynche, aby si za stavu 10:1 po dvou odehraných minutách vzal pro svůj tým oddechový čas. Týmu to přišlo vhod a po několika změnách v sestavě se belgický tým postaral o obrat ve skóre. Šňůrou 10:0 mezi 4. a 6. minutou hosté otočili skóre a velký podíl na tom měl Iarochevitch, který trojkou v 9. minutě znovu překlopil vývoj hry na stranu Charleroi. V této části utkání svými osmi body z celkových dvanácti držel hosty nad vodou. Beksa ale dokázala vrátit výhodu na svoji stranu a ve 12. minutě po trojce Kenta a Potočka znovu vedla (22:19).

Pak přišla první fáze za kterou se domácí hráči musí červenat. Vlažnou hrou ve které chyběla bojovnost a rychlost dovolili soupeři šňůru, která ho  v 17. minutě dostala do dvouciferného vedení (25:35). „Nechtěli jsme hrát dostatečně rychle, jen jsme se tak procházeli, zejména v útoku. Nechtěli jsme hrát na sto procent,“ glosoval tuto pasáž hry svého týmu kouč Levell Sanders. Nejlepší hru předvedli domácí ve třetí čtvrtině. Zdálo se, že kritika z úst trenéra padla na úrodnou půdu a Beksa dotahovala náskok soupeře. Toho držel zejména Thomas svými sedmi body v této fázi utkání a nejvíc pomáhal odrážet atak pardubických hráčů. V poslední minutě třetí periody vykřesal Kohout svému týmu čtyřmi body v řadě naději zlomit nápor zkušeného soupeře. Jenže místo dalšího náporu domácích přišel nečekaný zlom. Slovenský mladík Fusek (224 cm) a zkušený Tuttle rychlými osmi body definitivně otočili kormidlo utkání na stranu Spirou.

Pandula spolu s Burnettem sice přitáhli Beksu znovu na dostřel, ale bylo znát, že tentokrát Tipsport arena bude patřit hostům. Trojkující Thomas a rychlík Grant dokázali znovu posunout svůj tým do desetibodového vedení a tím definitivně zlomili odpor Beksy. Ta už nenašla síly a hráči spíš jen přihlíželi střelecké galapředstavení Gibbse, který v posledních třech minutách nasázel do pardubického koše 13 bodů, ač do té doby měl na svém kontě jediný dvoubodový koš. Levellu Sandersovi nezbylo než konstatovat, že „v poslední čtvrtině jsme hráli velmi špatně na obou stranách hřiště a z toho vyplynul konečný rozdíl. Teď musíme bojovat v Belgii.“  Dostat v utkání, ve kterém se hraje nejen o vítězství, ale i o skóre, za čtvrtinu 34 bodů je na pováženou. Odveta se hraje v Charleroi ve středu 11. října.

BK JIP Pardubice – Proxima Spirou Charleroi 75:92 (16:19, 37:41, 58:58)

Body: Burnett 14, Martin 12, Pandula 9, Potoček 9, Nečas 7, Půlpán 7, Walker 7, Kohout 5, Kent 3, Švrdlík 2 – Thomas 22, Grant 18, Gibbs 15, Iarochevitch 12, Fusek 11, Tuttle 7, Libert 4, Marnegrave 2, Gogremans 1

TH: 14/11 – 30/20

Trojky: 8 – 8

Doskoky: 43 – 43

Asistence: 20 – 24

 

Foto: BK JIP Pardubice

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace