eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Španělé na hlavu poraženi, Dončič sahal po triple-doublu

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔15.9.2017

Slovinci přiváděli obhájce trofeje k šílenství skvělou úspěšností trojek, která spolu s bojovností, kolektivním výkonem a výbornou obranou Slovinska rozhodla překvapivě jednoznačné semifinále. Svěřenci trenéra Kokoškova vyhlížejí soupeře pro finále, který vzejde z dvojice Rusko – Srbsko.

14 trojek z 25 pokusů, z toho čtyři o desku (včetně Dragičovy s faulem v závěru první čtvrtiny), viděli diváci v Semih Erdem Areně. Jednatřicetiletý guard díky ní zvýšil na 19-25 a Slovinsko bylo v laufu. První poločas se hrál v obrovském tempu a k vidění byla spousta skvělých akcí. Slovince držela ve vedení zmíněná střelba z dálky, která však byla podpořena výborným hledáním volných spoluhráčů na perimetru. Španělé nehráli zcela stoprocentně v obraně a proto po dvaceti minutách vedlo Slovinsko 45-49.

Po změně stran se všeobecně očekával nápor Španělů a snižující se 70% úspěšnost jejich soupeřů zpoza perimetru. Jenže opak byl pravdou. Nenápadný Jaka Blažič navýšil vedení Slovinska na 10 bodů a po koších Vidmara a Randolpha byli slovinští příznivci ve varu! Když se pěti body v řadě připomněl také střídající dlouhán Dimec a Španělé ustrnuli na dvanácti bodech ve třetí čtvrtině, bylo prakticky hotovo. Nic nepomohla snaha bratří Gasolů, či maximální zrychlování hry od obou rozehrávačů Rubia a Rodrígueze. Slovinci si dvouciferný náskok zkušeně hlídali, hráli na dlouhé útoky a trpělivě navyšovali skóre až na konečných 72-92. Jen dvě přihrávky scházely k triple – doublu osmnáctiletému rozehrávači Lukovi Dončičovi, jenž s 11 body, 12 doskoky a 8 asistencemi zahrál jako opravdový mazák. Trenéři Kokoškov s Lakovičem mohou mýt na své hráče hrdí, Slovinsko je zase po letech ve finále Mistrovství Evropy.

Španělsko – Slovinsko 72:92 (19:25, 26:24, 12:24, 15:19)

Body: P. Gasol 16 (6 doskoků), Rubio 13, M. Gasol 12 (10 doskoků) – Dragič 15 (6 doskoků a 5 asistencí), Randolph 15, Vidmar 12, Dončič 11 (12 doskoků a 8 asistencí)

Doskoky: 35 – 35

Trojky: 7/27 – 14/25

TH: 15/16 – 8/12

Asistence: 15 – 23

Ztráty: 13 – 8

Fauly: 20 – 19