eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slovinsko slaví premiérový titul, zkázu Srbů řídil Dragič

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔18.9.2017
Slovinsko slaví premiérový titul, zkázu Srbů řídil Dragič

Goran Dragič nastřílel 26 ze svých 35 bodů v prvním poločase, který určil ráz finále mezi Srbskem a Slovinskem. Rozehrávač Miami byl u všech důležitých momentů svého týmu a po zásluze se stal MVP šampionátu. Bronz berou Španělé, kteří přetlačili Rusy stejným výsledkem jako ve finále Slovinci Srby – tedy 93:85.

Slovinci se Srbů nezalekli ani po zranění Luky Dončiče, jenž si způsobil výron ve třetí čtvrtině a zápas pro něj předčasně skončil. Tou dobou si svěřenci kouče Kokoškova hýčkali náskok 63-55, který nabyli ve druhé periodě. V té byla až příliš prostupná srbská obrana a zejména Goran Dragič si v ní dělal naprosto, co chtěl. 36 inkasovaných bodů je pro Srby velmi špatná vizitka.

Mužstvo okolo Bogdana Bogdanoviče se ale nevzdal a právě jmenovaný lídr spolu s Mačvanem a Štimacem snížili na rozdíl jediného koše (63-61). Slovinsko sice na chvilku odskočilo, ovšem Srbové zpevnili obranu a povolili Slovincům naopak 14 bodů za 11 minut na přelomu třetí a čtvrté periody. Tým trenéra Djordjeviče navíc šňůrou 8-0 otočil na 78-77, jenže Slovincům zahrál v těchto pasážích skvěle nenápadný křídelník Klemen Prepelič, který sedmi body a podporován Randolphem udal výsledku konečnou – zlatou podobu.

Srbové sice znovu ovládli vymezené území, z něhož zaznamenali 42 bodů (oproti slovinským 26), ale jejich obrana byla po většinu zápasu velmi průchozí a v závěru měli Slovinci i více štěstí s proměňováním těžkých trojek (Prepelič). Vítězné mužstvo si rovněž pomáhalo mračny trestných hodů, které střílelo s vynikající úspěšností (27/32 = 84%). Srbsko prohrálo další finále na velké evropské akci, v roce 2009 nestačilo na Španěly. Pro samostatné Slovinsko jsou zlaté medaile největším úspěchem od rozpadu býv. Jugoslávie.

Pokračování: 1 2
Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace