eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pardubická Beksa vstupuje do nové sezony kvalifikací ve FIBA Europe Cupu

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔20.9.2017
Pardubická Beksa vstupuje do nové sezony kvalifikací ve FIBA Europe Cupu

Pořádně ostrý start do nové sezony mají před sebou basketbalisté BK JIP Pardubice. Ve čtvrtek 21. září nastoupí v rumunském Sibiu proti domácímu CSU v úvodním utkání první kvalifikace o postup do základní skupiny letošního FIBA Europe Cupu. Na rozdíl do minulé sezony, kdy hráli hned v základní skupině, se letos do ní musí probojovat přes semifinalistu rumunské ligy, který má nejbouřlivější domácí prostředí v Rumunsku, a pokud by se jim to povedlo, pak ještě ve druhém kvalifikačním kole musí zdolat belgický Spirou Charleroi. Odveta s Rumuny se bude hrát v Pardubicích 27. září.

„FIBA letos změnila formát svých soutěží. Do Basketball Champions League a FIBA Europe Cupu se přihlásilo celkem 86 klubů. CHL má tři kvalifikační kola a z nich „spadne“ do FIBA Europe Cupu 22 klubů, takže kluby, které se přihlásily jen do FIBA Europe Cupu hrají ve dvou kvalifikačních kolech už jen o 10 míst v  základních skupinách této pohárové soutěže,“  vysvětluje generální manaažer BK JIP Pardubice Martin Marek.

Na novou sezonu se v Pardubicích začali připravovat 7. srpna. Přípravu už s týmem neabsolvovali Lukáš Kotas (konec kariéry), Josef Příhonský (bude asistentem u prvoligového týmu Beksy U23), Lamb Autrey, jehož zlákala maďarský Soproni KC a Jobi Wall, který českou ligu vyměnil za polskou ve které bude nosit dres Legie Waršava.  První týden trenéři Levell Sanders a Tomáš Bartošek překvapili hráče nebasketbalovými prvky nejen z vojenského prostředí, což bylo velkým překvapením zejména pro nové hráče ze zámoří. Od druhého týdne pak Sanders ordinoval hráčům basketbalové prvky zaměřené především na obrannou fázi. Přípravu narušila nepříjemná zranění kvůli kterým nebyl tým kompletní a doplňovali jej talentovaní hráči z mládežnické základny. Rozehrávač Parks,  ve kterého trenéři vkládali velké naděje, musel dokonce opustit pardubický tým kvůli zranění, které mu nedovolilo pokračovat a na jeho post Beksa rychle přivedla dalšího amerického hráče Walkera. Ke vší smůle se zranil i David Škranc, kterého čeká plastika křížových vazů a několikaměsíční absence. Nahradit by ho měl nováček na evropské scéně, americký hráč Kent. V přípravném období zvolila Beksa náročnější soupeře než v minulé sezoně, kdy vyhrála všech osm utkání, ale ty hráče příliš neprověřily. Na dvou turnajích v Polsku letos pardubický tým poznal sílu tamních týmů, ale i dalších evropských mužstev. Z bilance dvou výher a pěti porážek si těžkou hlavu nedělají, vždyť v nich nehráli kompletní a prohrané zápasy rozhodovala větší rozehranost soupeřů a úbytek sil úzkého kádru Beksy, které chyběli oba nováčci z Ameriky a v prvním turnaji i reprezentant Švrdlík.

I když přípravné období bylo poznamenáno zraněními hráčů a na zapracování nových tváří  do sestavy nebylo příliš času, v Bekse věří, že se podaří  dotáhnout do úspěšného konce cíle: postup do základní skupiny evropského poháru a v domácích soutěžích, tedy KNBL i Českém poháru, získat medaile. Prioritou ale zůstávájí medailová umístění, kterými chtějí navázat na minulé sezony. I v letošní sezoně se v Pardubicích uskuteční společný projekt BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice „Hrajeme spolu za Pardubice.“ Tentokrát to bude 3. února 2018 v Tipsport Areně a hostem bude zpěvačka Dasha.

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace