eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Osmifinálová neděle: Potvrdí Španělé dominanci? | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Osmifinálová neděle: Potvrdí Španělé dominanci?

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔10.9.2017
Osmifinálová neděle: Potvrdí Španělé dominanci?

Jednoznačné favority mají osmifinále mezi Srbsko – Maďarsko a Turecko – Španělsko. Zajímavější zápletku by papírově měly nabídnout duely Lotyšsko – Černá Hora a večerní souboj Chorvatska s Ruskem.

Lotyšsko – Černá Hora (11:30)

Už před polednem začíná dnešní basketbalová neděle. Fanoušci se mohou jako první těšit na ofenzivní klání Lotyšů a Černohorců. Obě mužstva patří mezi střelecky disponovaná, která si navíc příliš nelámou hlavu s obranou. Zajímavý match-up určitě bude mezi Porzingisem a Vučevičem. První jmenovaný patří mezi nejlépe střílející hráče na turnaji s bodovým průměrem 22,4 bodů na zápas. Vučevič pro změnu prodává své zkušenosti z NBA, kde působí už od roku 2011. Jeho 14,2 bodů a 7,8 pomáhá Černé Hoře pod oběma koši a je jasné, že doskoky budou spolurozhodovat i dnes. Určitě není bez zajímavosti, že Lotyši v průměru doskakují o 6 míčů méně, než jejich dnešní soupeř. Podkoš balkánského týmu patří k těm silnějším, vedle Vučeviče tu můžeme narazit na matadora z ACB ligy Bojana Dubljeviče, nebo PF z Chimki Marka Todoroviče. Černá Hora má naopak potíže s exekutivou šestek, 64% je opravdu málo.

Tip na postup: Lotyšsko

Srbsko – Maďarsko (14:15)

Obhájci stříbra z loňské olympiády vyhráli se štěstím i bez mnoha opor skupinu C, když padli pouze s Rusy. Výběr trenéra Djordjeviče si zakládá na větší týmovosti, z níž však bodově vyčnívá Bogdan Bogdanovič (19,8 bodů na zápas). Vedle něj patří k tahounům i Jovič, nebo obr Marjanovič, jenž se bude Maďarům bránit jen velmi špatně. Maďaři prožívají po samotném postupu na ME jednu velkou pohádku, a tak z jejich tábora zní, že si jdou play off především pořádně užít. Přesto by nechtěli zůstat v roli statistů a rozhodně odmítají spekulace médií o lehkém postupu srbského favorita. Ostatně Adam Hanga či David Vojvoda ukázali, že pokud jim to lepí, mohou být Maďaři nebezpeční. Problém pro tým okolo Hangy je ten, po přesunu do Istanbulu už ztratili podporu šestého hráče z hlediště. V Sinan Erdem Areně totiž nebudou mít ani zdaleka takovou převahu, jako tomu bylo v Kluži. Srbsko by mělo postoupit už jen vzhledem k šířce svého kádru, maďarská lavička takovou kvalitu jistě nemá.

Tip na vítěze: Srbsko

Pokračování: 1 2
Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace