eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na Eurobasketu začíná play off, spraví si Řekové a Francouzi reputaci?

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔9.9.2017
Na Eurobasketu začíná play off, spraví si Řekové a Francouzi reputaci?

Potvrdí Slovinci svou dominanci a postoupí přes překvapení z Ukrajiny? Zpevní Řecko konečně obranu a odklidí z cesty favorita a obhájce stříbra Litvu? Zastaví Francie nebezpečné Němce v čele s nepolapitelným Schröderem? A konečně bude pokračovat finská pohádka, nebo do čtvrtfinále postoupí Italové?

Slovinsko – Ukrajina (11:30)

Kdo zastaví Gorana Dragiče? Hvězdný rozehrávač táhne Slovince za medailí a ti jsou zatím rozhodně největší štikou letošního ME. Jednatřicetiletý borec zaznamenává 24,4 bodů a 5,2 doskoků na zápas a spolu s mladým kolegou Lukou Dončičem vyhlížejí semifinále se Španělskem. Nejprve však musí odklidit z cesty překvapení turnaje Ukrajinu, která sází na dobrou obranu a kolektivní výkony. Později čeká ve čtvrtfinále lepší z dvojice Lotyšsko – Černá Hora. Slovinci rozhodně nesmí svého soupeře podcenit: Ukrajina porazila domácí Izrael i nebezpečnou Gruzii! Ukrajinskou devízou je minimum ztrát (12,2 na zápas) a slušná podkošová sestava. Vzepře se outsider osudu?

Tip na postup: Slovinsko

Německo – Francie (14:15)

Zajímavý souboj rozehrávačů – střelců uvidí diváci v zápase mezi Německem a Francií. Němci vcelku překvapivě dobyli druhé místo ve skupině B, přesto nejsou s obhájci bronzu a minulými pořadateli favority. Francie skončila v áčku až třetí za Slovinci a Finy a zatím nepřesvědčila zejména v defenzivě. Teď se budou muset Les Blues více otáčet, neboť úkol zní jasně: Zastavit zdánlivě nepolapitelného guarda Dennise Schrödera, jenž je s 23,6 body druhým nejlepším skórérem turnaje. Na druhé straně budou muset Němci přibrzdit Nanda De Cola, ale Francie má určitě výhodu v širším kádru a skvělé rozehrávačské trojici (vedle De Cola ještě Westermann a Heurtel). Tip na závěr – v tomto utkání na ostří nože moc bodů nepadne!

Tip na postup: Francie

Finsko – Itálie (17:45)

Neméně zajímavý duel má rozskok v 17:30. Finové, kteří skončili v domácí skupině na druhé příčce, když prohráli pouze se Slovinci, vyzvou na souboj Italy. Mírným favoritem je právě celek kouče Ettoreho Messiny, který v zápasech ukázal lepší defenzivu, která by se mu tentokrát měla hodit. Italové musí ubránit největší hvězdy Finska v čele s rozehrávači Koponenem a Wilsonem a rovněž mladíka Lauriho Markkanena. Ten se rozehrál do skvělé formy a o jeho umu by mohli dalekosáhle vykládat Poláci, nebo Francouzi. Dvacetiletý čahoun Chicaga umí vypálit z dálky a ještě nebezpečnější je v podkošovém prostoru. Svému týmu v průměru přispívá 22,6 body a 6,2 doskoky. Itálie však hraje nesmírně nepříjemný atletický basketbal a jako bonus má ve svém středu skvělé střelce z dálky. Těm samozřejmě vévodí dvojice Belinelli – Datome. Itálie střílí zpoza oblouku s úspěšností atakující téměř 41 %, což ji dělá v tomto ohledu za Španělskem a Chorvatskem třetí nejlepší na turnaji.

Tip na postup: Finsko

Litva – Řecko (20:30)

Patrně nejzajímavější zápas čeká diváky v Istanbulu i u televize večer, kdy Litva přivítá Řecko. Hellas zatím nepřesvědčili, čtvrté místo ve skupině A brali až s odřenýma ušima, když jim je Poláci darovali vlastními chybami. Řecko zatím kupodivu nedobře brání, což by mohlo mít v osmifinále s obhájci stříbra fatální následky. Litevci jsou známí bojovníci a i oni mají podobně jako Řecko skvělý podkoš. Mohli bychom vidět akce jako ze staré školy – konečně na jedné straně Calathes a třeba Bourousis, na straně druhé Kalnietis a Valančiunas. Řecko potřebuje, aby se probudil Nick Calathes a má proti Litvě šanci. Protřelý rozehrávač zatím neprožívá příliš povedený turnaj (11 bodů a 4,4 asistence), byť náznaky lepších zítřků jsou u něj patrné. Komu se naopak daří je Kostas Sloukas, jenž zahrál výborně už se Slovinci a poté 26 body sestřelil Polsko. Litva spoléhá na silnou osu Kalnietis – Kuzminskas – Mačiulis – Valančiunas, ale také na obranu a týmového ducha. Pobaltská basketbalová velmoc je v utkání favoritem.

Tip na postup: Litva

 

Foto: FIBA Europe

Sdílejte tento článek

Podobné články

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Vedení Děčína reaguje na neúspěšnou sezonu radikální přestavbou kádru. Po čtyřech koncích angažmá a nových posilách Žiklovi a Autreymu uvidíme

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace