eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čtvrtfinále otevírá své brány. Vyšlápnou si Němci i na Španěly?

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔12.9.2017
Čtvrtfinále otevírá své brány. Vyšlápnou si Němci i na Španěly?

V úterním programu jsou na Eurobasketu dvě utkání. Jako první se Německo pokusí o zázrak v podobě vyřazení Španělů a hned poté si to na férovku rozdají dvě štiky letošního šampionátu – Slovinsko v čele s Dragičem a Lotyšsko vedené Porzingisem.

Německo – Španělsko (17:45)

Německo se podruhé v krátkém sledu pokusí vzepřít osudu a chce potrápit úřadující evropské šampiony ze Španělska. Úkol to bude vpravdě přetěžký, neboť La Roja Eurobasketu letos naprosto dominuje. Svěřenci trenéra Scariola jsou zase o něco starší a zkušenější, hrají pomaleji a výborně brání. Kromě toho doskakují nejlépe ze všech (44,7 doskoků na zápas) a rovněž i nejlépe střílí za tři body (42,5%). Španělé to je široký kádr a skvělá lavička. Na každém postu je adekvátní náhrada, takže pokud se například nedaří Rubiovi, vezme to za něj Rodríguez a tak dále. Němce zatím do dalších bojů naproti tomu protlačil rozehrávač Dennis Schröder a je otázkou, jak si povede proti výbornému obránci Rubiovi. Pokud by se španělskému rozehrávači povedlo svého německého protějška zastavit, musí nutně přibýt vrásky na čele kouče Fleminga. V zápase s Francií se dařilo power forwardovi Danielu Theisovi, jenž se stal nejlepším střelcem Němců s 22 body. Buď jak buď – Němci musí skvěle bránit a předvést výkon na hranici svých možností, jedině tak proti šampionům uspějí.

Match-up: Schröder – Rubio

Tip: Španělsko

Slovinsko – Lotyšsko (20:30)

Čtvrtfinále bez favorita uvidí Sinan Erdem Arena od půl deváté. Alespoň tak si to myslí bookmakeři sázkových kanceláří. Neporažení Slovinci narazí na Lotyše, kteří v dosavadním účtování utržili pouze jedinou porážku – ve skupině od Srbska. Na straně Slovinska stojí pevnější defenziva a doskok (39,2 doskoků na utkání, oproti 34,7 lotyšským), naproti tomu pro soubor trenéra Ainarse Bagatskise hovoří o deset procentních bodů lepší střelba za tři body (41,4%). Slovinci se spoléhají ponejvíce na dvojici Dragič – Dončič, ovšem pozadu nechce zůstat ani Anthony Randolps, nebo pivot Gasper Vidmar. Lotyši sázejí vedle rychlejší hry na Kristapse Porzingise, který svou leteckou show a 21,8 body na utkání dokáže zvednout diváky ze sedadel. Výhodou Lotyšů může být nepřeberný repertoár střelců z dálky: Strelnieks, Blums, Bertansové, Timma, či Porzingis – to je velká palebná síla. Pokud Slovinci ubrání perimetr, měli by však postoupit, kouzlo trenéra Kokoškova a Gorana Dragiče je velké.

Match-up: Dragič – Strelnieks

Tip: Slovinsko

 

Foto: FIBA Europe

Sdílejte tento článek

Podobné články

Startuje čtvrtfinále Českého poháru

Startuje čtvrtfinále Českého poháru

Druhá nejvýznamnější soutěž českého mužského basketbalu je na startu čtvrtfinále, které určí týmy pro letošní FINAL-4 ve Svitavách. Pořádající tým

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace