eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Boris Barac nová akvizice Nymburka | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Boris Barac nová akvizice Nymburka

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔11.8.2017
Boris Barac nová akvizice Nymburka

Pětadvacetiletý chorvatský power forward Boris Barac (205 cm) je nejčerstvější posilou úřadujícího mistra ČEZ Basketball Nymburk. Do středočeského týmu přichází z KK Zadar ve kterém působil od roku 2014. Ve více než 60 zápasech Adriatické ligy nastupoval zpravidla v základní pětce a v uplynulé sezoně byl s průměrem 15,6 bodů na zápas sedmým nejproduktivnějším hráčem ligy. V mládežnických kategoriích má za sebou úspěšné působení na ME U16, U18 a U20. Výrazně pak dal o sobě vědět na MS 2011 v Lotyšsku, kde s průměrem 18,7 bodů na zápas byl druhým nejlepším střelcem šampionátu.

„Je kombinací hráče, který může hrát jak uvnitř vymezeného území, tak zvenku. Umí dobře vystřelit z perimetru a zároveň hrát zády ke koši. Hledali jsme hráče, který může hrát styl nahoru dolů a který zapadne do našeho systému rychlé hry. Pevně věříme, že jsme našli takového hráče. Má zkušenosti z těžkých soutěží jako je Jadranská liga, ale nechybí mu ani chuť se zlepšovat. Boris chce ukázat, že může být platným členem našeho týmu a dominovat v Champions League. Je hladový a natěšený na to, že bude hrát v Nymburce,“ poznamenal k jeho angažování asistent trenéra Oren Amiel.

Foto: KK Zadar

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace