eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pošesté v řadě, podruhé v historii. O mistru ACB ligy se rozhodne mezi Realem a Valencií

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory 🕔8.6.2017

Obhájci loňského prvenství potřebovali k postupu do finále pouhé tři zápasy, jejich soupeř jen o jeden více.

Bílý balet odstartoval proti Malaze v semifinále těsnou výhrou v prvním utkání, jehož hrdinou se stal, kdo jiný, Sergio Lull. Bez tří minut odehrál celé utkání a s 28 body byl nejlepším střelcem zápasu. V úvodu závěrečné čtvrtiny zaznamenal během dvou minut 10 bodů v řadě a postaral se o rozhodující trhák Realu. Do Malagy se série stěhovala za stavu 2:0 pro Královské. Druhý zápas tým z Andalusie projel na celé čáře; inkasoval čtrnáct trojek z toho osm z ruky Jayceeho Carrolla, který dal ve druhé části 21 z celkových 29 bodů. Malaga prohrávala v poločase už 57:33 a nakonec inkasovala i nepopulární stovku.

Doma hráči Malagy sahali po vítězství, když čtyři minuty před koncem vedli po nádherném uvolnění Nemanji Nedoviče a trojce Konžana Eyengy 64:62. Vzápětí ale Srb fauloval na perimetru mladíka Dončiče, ten proměnil všechny tři trestné hody a Real už vedení nepustil. Dvě sekundy před koncem proměnil oba trestné hody Llull a jelikož se dalekonosný pokus domácího kapitána o vyrovnání Suáreze neujal, zahraje si Real šesté finále ACB ligy v řadě.

Real Madrid – Unicaja Malaga 71:68