eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lubomír Růžička: V hledáčku máme čtyři jména | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Lubomír Růžička: V hledáčku máme čtyři jména

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory 🕔14.6.2017
Lubomír Růžička: V hledáčku máme čtyři jména

Převzali jsme pro vás rozhovor s trenérem sedmého celku uplynulé sezony Kooperativa NBL – Milanu Stehurovi odpovídal šéf svitavské lavičky Lubomír Růžička. Jednatřicetiletý hlavní trenér zažije perné léto. Nejprve ho čekají reprezentační povinnosti v Rumunsku. Poté ho čeká hodně práce v budování nového týmu ve Svitavách.

Pane Růžičko, už jste vstřebal své pocity po poměrně úspěšné sezóně?

Ano! Sezóna je již za námi. Po čtvrtfinálovém vyřazení jsme si tady v klubu dali týden volno a poté jsme se už začali připravovat na sezónu nadcházející.

Nastanou nějaké změny v realizačním týmu?

Pro mě, jako hlavního trenéra, nastanou zásadní změny. Dohodli jsme se na plném úvazku s Luďkem Olbertem, který bude zastávat pozici fyzioterapeuta a maséra. O hráče bude pečovat 24 hodin denně, což je skvělá zpráva. Ke mně a k Lukášovi přibude externí kondiční trenér. U týmu by měl pracovat především v srpnu a poté externě 1-2x týdně. Dále budeme spolupracovat s nutriční specialistkou a také s Aplikačním centrem BALUO, sídlící v universitním komplexu v Olomouci. Zde hráči podstoupí různým testům. Např.: složení těla, svalová dysbalance, VO2MAX atd. Snažíme se zprofesionalizovat chod klubu po všech stránkách.

Je již jisté, kdo v týmu nebude pokračovat?

Nebude pokračovat Petr Andres a Martin Bašta. Musím říct, že s oběma hráči jsem byl v úzkém kontaktu v posledních několika týdnech a po mnoha rozhovorech jsme se rozhodli, že se naše cesty rozejdou. Oběma hráčům bych chtěl moc poděkovat za předvedené výkony v dresu Svitav. Oba hráči vyslovili přání být v trošku jiných rolích, než v kterých by byli tady v nadcházející sezóně. Já to musím plně respektovat. Probírali jsme jejich budoucnost a pevně věřím, že budeme nadále v kontaktu. Přeji jim vše dobré v osobních, ale i sportovních životech.

Tým doplnil velezkušený Luboš Stria. Dále se vedení podařilo udržet americkou dvojici Roseboro-Smithson. Jste zatím se stavbou týmu spokojený?

Jsem i nejsem. (pousměje se) Nejraději bych měl v týmu podepsaných všech 12 hráčů. Nejdříve jsme se snažili, abychom zde udrželi Bryana a Bretta. Dále jsme angažovali Luboše Striu, který stále má  ještě co nabídnout. V hledáčku máme čtyři jména, která si však nechám pro sebe. Pokud jednání dopadnou dle našich představ, tak by se jednalo o čtyři česká jména nebo tři česká a jedno zahraniční.

Vize je tedy taková, že v týmu uvidíme více českých jmen?

Přesně tak. My se teď budeme snažit podepsat i mladší hráče, kteří budou mít dlouhodobou smlouvu. Generace hráčů okolo Pavla Slezáka, Luboše Strii, pak i Jirka Jelínka, Romana Marka, bude stárnout. Tito hráči by vedle nich měli sbírat zkušenosti a třeba je za pár let nahradit. Budeme se vždycky snažit udržet 8-10 hráčů a poté jen kosmeticky upravovat. To bude náš interní cíl.

Jaký bude plán letní přípravy?

Vzhledem k tomu, že ve Svitavách máme skvělé podmínky, jako například stadion, posilovací a regenerační linky a bazén, tak se celá příprava odehraje ve Svitavách. Přípravu začneme 8. srpna. Poté bude následovat 7,5 týdenní blok přípravy. Přípravná utkání se plánují v blízké dojezdové vzdálenosti, jako třeba Slovensko, Rakousko, nebo také Polsko. Snažíme se připravit domácí turnaj. Momentálně ladíme detaily turnaje. Byl by to takový „pamlsek“ pro svitavské fanoušky. Všechny týmy by měly být ze zahraničí. Domácí turnaj by byl pro nás vrcholem letní přípravy.

Vás čeká s českým národním týmem mistrovství Evropy v Rumunsku. Jak se na šampionát těšíte?

Já se těším moc. Bude to trošku jiná práce, než v pozici hlavního trenéra. Myslím si, že letos je to trošku okořeněné tím, že se trošku pozměnil realizační tým. Máme nového vedoucího týmu, nového asistenta trenéra Luboše Bartoně, který nahradil Pavla Beneše. Těším se na spoustu nových tváří.  Také se těším na staré známé, jako na hlavního trenéra Ronena Ginzburga, Michala Šoba a tak dále. Neméně dobrá parta je i v šatně okolo kapitána Jirky Welsche. Mistroství Evropy je vždy pro všechny zúčastněné svátkem, ale i zároveň závazkem, abychom postoupili ze skupiny. To se nám podařilo v roce 2015 na ME v Lotyšsku, respektive ve Francii.

 

Autor: Milan Stehura, DEKSTONE Tuři Svitavy

 

Foto: Facebook DEKSTONE Tuři Svitavy

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace