eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jan Veselý si po roce znovu zahraje finále Euroligy | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Jan Veselý si po roce znovu zahraje finále Euroligy

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔19.5.2017
Jan Veselý si po roce znovu zahraje finále Euroligy

Ve druhém semifinále hráči Fenerbahce dokonale využili domácího prostředí a nečekaně hladce přemohli Real Madrid.   

Druhý semifinálový soubj před beznadějně vyprodanou halou v Istanbulu začal o poznání lépe pro domácí Fenerbahce. Hosté se nemohli trefit, proti agresivní a přesné domácí obraně – Mexičana Ayóna si pod košem dvakrát vychutnal Ekpe Udoh – nedokázali nic kloudného vymyslet a jejich prapor držet jen Sergio Llull. Na straně Turků na sebe strhl pozornost Jan Veselý, který rychle nasbíral šest bodů, a jeho dvě smeče dostaly diváky do varu. V polovině druhé čtvrtiny prohrával Real už 26:13 a do tempa se dostal až po strkanici mezi Rudym Fernándezem a domácím Gigim Datomem. Náhradníci Realu šňůrou jedenácti bodů v řadě snížili na 26:24 a čtyři minuty před půlkou domácí kouč Obradovič supěl vzteky. Domácí si jej naštěstí ještě před odchodem do šaten udobřili 18 body, z čehož Bogdan Bogdanovič zařídil sám osm.

Druhý poločas probíhal podobně jako první. Domácí, vědomi si bezpečného náskoku, nikam nespěchali a trpělivě čekali na svou šanci. Zakončovali hlavně z vypracovaných pozic a rozdíl skóre utěšeně narůstal. Real byl stále bezradnější a nebýt Llulle s Američanem Carrollem, který dostal v první půli nepochopitelně málo prostoru, prohrával by na konci třetí části možná více než „jen o patnáct bodů. S blížícím se koncem utkání dosáhl zmar hostů vrcholu, když často zakončovali z první možné pozice bez ohledu na dění na palubovce. Domácí ovšem pilně sbírali odražené míče a v pohodě dokráčeli do finále, kde se v neděli čeká Olympiakos.

Klíčem k vítězství byl výkon domácích dlouhánů, kteří své protějšky předčili v každém směru. Američan Ekpe Udoh zaznamenal 18 bodů, 12 doskoků, 8 asistencí a 2 bloky, Jan Veselý se blýskl 12 body, 3 doskoky a 3 asistencemi. Na druhé straně zcela vyhořel ostřílený Gustavo Ayón, který dal pouhé 2 body. Absence kapitána Reyese a veterána Nocioniho se ukázala velice bolestnou.

Fenerbahce Istanbul – Real Madrid  84:75 (21:13, 23:21, 19:16, 21:25)
Udoh 18, Bogdanovič 14, Kalinič a Veselý 12 – Llull 28, Carroll 21, Randolph 7

Střelba: 29/56 (trojky 7/19) – 24/57 (trojky 11/26)
TH: 19/21 – 16/19
Doskoky: 33 – 21
Asistence: 24  – 14
Ztráty: 16 – 16
Zisky: 8 – 7
Bloky: 3 – 1

Foto: Facebook

Sdílejte tento článek

Podobné články

Scott Martin novým hráčem Beksy

Scott Martin novým hráčem Beksy

Dalším novým hráčem BK JIP Pardubice pro nadcházející sezonu bude osmadvacetiletý americký hráč na pozici 4 Scott Martin, který by

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace