eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Finále na zimáku: Bude plno a překvapí Válečníci mistra?

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔17.5.2017
Finále na zimáku: Bude plno a překvapí Válečníci mistra?

Zimák III, takový podtitul nese dnešní první finále KNBL. Vyrovná se s tímto prostředím lépe Nymburk, nebo domácí Děčín, pro který byla předchozí dvě vystoupení na zimním stadionu neúspěšná kvůli vysokým porážkám?

BK ARMEX Děčín – ČEZ Basketball Nymburk (18:00)

Mnohé hlasy expertů NBL říkají, že jsou Válečníci silnější na Maroldovce (nebo chcete-li v ARMEX Sportcentru). Za pravdu jim dávají porážky z let minulých, kdy Děčín ve finále s Nymburkem prohrál o 26 resp. o 28 bodů. Pravdou je, že loňská finálové série byla vysoce ovlivněna epidemií příušnic, která v týmu Severočechů propukla. Letos se v Děčíně finále příliš nečekalo, zvláště když v semifinále čekaly Pardubice, jež Budínského soubor v základní části a v poháru porazily v součtu 4-1 na zápasy.

Ve vyřazovacích bojích byla situace diametrálně odlišná, Děčín začal perfektně bránit a kromě skvělého Tomáše Vyorala se rozstřílel i Lukáš Palyza. K obvyklým oporám Pavlu Houškovi a Tomáši Pomikálkovi se přidali i Landa s Ježkem a Šiškou a třetí finále v řadě bylo na světě. Jelikož se hraje na dva zápasy, v nichž se počítá rozdíl skóre, může to vše nahrávat právě Děčínu. Nymburk letos navíc nepůsobí ani zdaleka tak suverénně. Dokladem může být porážka v Opavě, od které poté mistr nebyl daleko ani v zápase č. 4.

Přesto neříct, že je Nymburk jasným favoritem série, by byl alibismus. Zahraniční střelci v čele s Allenem a Sant-Roosem, který bude navíc zřejmě hlídat Vyorala, jsou klasickými rozdílovými borci. Děčín si dnes musí pohlídat doskok, zamezit nymburské rychlé protiútoky a být maximálně efektivní v útoku. Jedině tak může za pomoci šestého hráče z hlediště uspět.

Názory před utkáním:

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Nejkrásnější okamžiky se mnohdy rodí z nečekaných událostí. Takovou je dle většiny reakcí a názoru postup našeho týmu do ligového finále potřetí v řadě. Tato událost donutila náš klub znovu uspořádat první domácí utkání na zimním stadiónu a my všichni věříme, že to bude díky počtu fanoušků další mimořádný zážitek a především reklama pro Kooperativa NBL. Důležitým aspektem tohoto večera bude ale samotné utkání, ve kterém se budeme snažit vzdorovat hře multišampiónům z Nymburku. Zaručit výsledek neumím, ale co mohu slíbit našim fanouškům je naše touha a odhodlání být co nejdéle konkurenceschopným týmem. Myslím, že na to v současné chvíli máme solidní šanci díky zdravotnímu stavu celého týmu, formě a kvalitě hry, která nás dostala až na samotný vrchol, kterým finále s Nymburkem bezesporu je.“

Jakub Krakovič (pivot BK ARMEX Děčín): „Všichni ví, jaký soupeř nás v souboji o titul čeká. Nymburk je třináctinásobný mistr České republiky, a to myslím vypovídá dostatečně. Systém letošního finále je na skóre, což je atraktivnější jak pro diváky, tak pro nás hráče. Cíl bude zastavit jejich přechodovou hru a pokračovat v naší tvrdé obraně, kterou jsme se prezentovali v play-off. Doufám, že na zimní stadión dorazí co nejvíce fanoušků a s nimi v zádech ukážeme, že Nymburk není neporazitelný.“

Petr Benda (power forward ČEZ Basketball Nymburk): „Hra Děčína je hodně založená na bojovnosti a tvrdosti a právě tyto jejich typické vlastnosti dobře živí vysoké sebevědomí. Díky novému systému finále už nejde jen o vítězství, ale také o skóre. I když bude mít jeden tým větší bodový rozdíl, trenéři budou zmenšit nebo zvětšit bodový náskok nebo ztrátu. Když je rozdíl zápasu třeba o dvacet, podívají se na hřiště hráči, kteří tolik nehrají a trenéři nechají odpočinout ty, kteří hráli delší časový úsek. Myslím, že odpadne takové „dohrávání“ zápasu. A finále na zimáku? Já si myslím, že jsou ve své hale silnější. Třeba je plný stadion vyhecuje více než plná hala na Maroldovce. Nám to vadit nebude. Už jsme to dokázali ve dvou předchozích finále a neměli jsme žádný problém vyhrát.“

Rozhodčí: Matějek, Hruša, Baloun

 

Foto: bkdecin.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace