eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Final Four je kompletní, posledním postupujícím je Olympiakos

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔3.5.2017

Řecký gigant přehrál v rozhodujícím zápase doma turecký Efes a v závěrečném turnaji letošní Euroligy doplní trio CSKA, Fenerbahce a Real.

V nečekaně ofenzivním duelu měli zpravu navrch domácí a to především díky 13 bodům kapitána Spanulise, ve druhé čtvrtině ovšem hosté skóre otočili, jelikož domácí dali v posledních pěti minutách pouhých šest bodů. Po přestávce ovšem hráči tureckého celku jen stěží odolávali přesným kombinacím Olympiakosu. Probudil se spící Printezis, důležité koše dával Spanulis a křídelník Papapetru dvěma trojkami v závěru třetí části zařídil domácím vedení 62:53. Stejný hráč košem v úvodu závěrečné čtvrtiny odrazil pokus Efesu o zvrat, zvýšil na 68:62 a od té šli domácí neochvějně za vítězstvím. Hosté sice ještě dvakrát snížili na rozdíl čtyř bodů, ránu do vazu jim ale zasadil necelé dvě minuty před koncem trojkou z rohu hřiště dlouhán Printezis. Olympiakos vedl v tu chvíli 83:74 a v pohodě dokráčel k vytouženému postupu.

Efesu nepomohlo k úspěchu ani šest dvouciferných střelců, ale větší přínos náhradníků, kteří zaznamenali celkem 43 bodů.

Olympiakos Pireus – Anadolu Efes Istanbul 87:78
Spanulis 22, Printezis 14, Green 10 – Osman 11, Brown, Granger, Heurtel, Honeycutt a Thomas 10

Stav série: 3 – 2