Děčín udělil Pardubicím další lekci | Probasket.cz

Děčín udělil Pardubicím další lekci

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔7.5.2017

Lukáš Palyza měl střelecký den, když Válečníkům pomohl 17 body za 24 minut. Lídr Tomáš Vyoral přidal 20 bodů a 8 doskoků a Děčín vede v sérii 2-1 na zápasy.

Pardubice měly ve svém středu jediného dvouciferného střelce Viktora Půlpána (10), ostatní snajpři si vybrali náhradní volno. Trojice Američanů Wall Burnett Autrey přispěla hostům pouze 19 body dohromady a minula 19 ze 26 střel z pole. Východočeši navíc až na chvilkovou epizodu v závěru první čtvrtiny (11-15) v zápase nikdy nevedli. Do druhé části navíc domácí vstoupili šňůrou 9-0, na níž se pěti body podílel veterán Landa a Pardubice nedaly koš více než tři minuty. Hostům začal ujíždět vlak a nebýt dvou trojek Kotase, mohl být v poločase náskok Děčína daleko větší, než čtyřbodový (33-29). I po změně stran Děčín skvěle bránil a v útoku systematicky navyšoval své vedení. Po Palyzově brejku to bylo na konci 28. minuty už 51-36 a diváci byli blízko extáze. Hosté sice po time outu ještě díky Půlpánovi s Burnettem snížili na 52-43, ale to bylo vše. Sedm bodů Palyzy v řadě domácí uklidnilo a poslední čtvrtina se dohrávala v exhibičním tempu. Děčín znovu předčil Pardubice na doskoku (45-32), což je spolu se střelbou právě ta herní dovednost, kterou budou muset hosté nejvíc zlepšit.

BK ARMEX Děčín – BK JIP Pardubice 74:54 (13:15, 20:14, 19:14, 22:11)

Body: Vyoral 20 (8 doskoků), Palyza 17, P. Houška 10, Landa 7 (8 doskoků), Pomikálek 6, Šiška 5, J. Houška 4, Gavenda 3, Krakovič 1, Bažant 1 – Půlpán 10, Wall 9, Pandula 9, Kotas 6, Autrey 6 (5 asistencí), Burnett 4, Nečas 4, Švrdlík 3, Kohout 2, Potoček 1

Doskoky: 45 – 32

Trojky: 6/21 – 6/18

TH: 14/23 – 10/14

Asistence: 15 – 12

Ztráty: 17 – 17

Fauly: 17 – 25