eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tuři burcují před derby: Společně to dáme! | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Tuři burcují před derby: Společně to dáme!

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory 🕔10.4.2017
Tuři burcují před derby: Společně to dáme!

Svitavy zapsaly historicky nejlepší umístění v NBL po základní části a ani v play off nechtějí být do počtu. Tím spíš, že už za necelých 28 hodin startuje první zápas čtvrtfinále, v němž se Tuři utkají s východočeským rivalem z Pardubic. Tamní hala Dašická bude napěchovaná k prasknutí, úvodní mač série si nenechá ujít ani početný dav svitavských fans. „Do Pardubic nás přijede podpořit až 70 svitavských fanoušků, kterým moc děkujeme za podporu. Celé Svitavy aktuálně žijí s Tury. Proto se také řídíme heslem ´Společně to dáme´,“reagoval media koordinátor klubu Milan Stehura. Ke krátkému rozhovoru jsme si přizvali asistenta svitavského trenéra Lukáše Pivodu.

Podařilo se vám splnit cíl před nadstavbovou částí – a sice vyhrát skupinu A2 a vyzvat v play off Pardubice. Jaké faktory považujete za nejdůležitější při své vítězné jízdě (9-1) nadstavbou?

Nejvýraznějším faktorem byla již dřívější obměna kádru, kdy se nám podařilo podepsat Romana Marka, Pavla Slezáka, a Bryana Smithsona. Těmito kroky, s úctou ke všem soupeřům, jsme dle mého názoru vytvořili papírově nejsilnější tým skupiny A2. Utkání však nevyhrávají jména na papíře. Musíte přidat tvrdou práci na trénincích, a maximální nasazení ve všech utkáních.

Pojďme se dotknout týmových statistik Turů. Jste za Nymburkem druzí v počtu bloků na zápas (3,54), zároveň jste ale se 17,12 ztrátami třetí nejvíce ztrácející tým NBL, přičemž velká část z nich spadá do kategorie zbytečných. Jak je v play off eliminovat?

Velký počet ztrát vychází především z naší snahy hrát co nejrychleji dopředu. Pokud budeme chtít v sérii s Pardubicemi uspět, musíme se jich vyvarovat, čehož dosáhneme větší koncentrací a dodržováním našich útočných pravidel.

Roman Marko se stal se 7,6 asistencemi na zápas nejlepším nahrávačem ligy. Zároveň je však prototypem moderního guarda, který dává body, když je potřeba, ale také doskočí potřebné míče. Je to pro vás momentálně nejnepostradatelnější hráč?

O Romanových kvalitách, a důležitosti pro tým není potřeba mluvit. Patří neoddiskutovatelně k nejlepším rozehráváčům ligy a většina našich útoků se točí kolem jeho osoby. Nutno však zmínit například Bryana Smithsona, který zaskakuje na jeho pozici, nebo je s ním přímo na hřišti a soupeř se tak nemůže soustředit pouze na Romana.

Pardubice – to je v útoku zejména trojice Američanů – Burnett, Wall a Autrey. Když se nedaří dvěma z nich, Beksa má obvykle velké problémy. Připravujete se nějak speciálně na tento trojlístek?

Neřekl bych, že nějak speciálně. Samozřejmě víme o jejich silných i slabých stránkách, a také o jejich důležitosti na útočné polovině. My však nechceme nic podcenit, a připravujeme se na všechny pardubické hráče.

Kdo, nebo co by mohlo být X-Faktorem celé série s Beksou?

Omlouvám se, ale tohle si nechám pro sebe (smích).

 

Foto: Pavel Netolička, nhbasket.cz

Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace