eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Čtyři týmy dělí od MČR jediné vítězství

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔2.4.2017
Extraliga kadetek: Čtyři týmy dělí od MČR jediné vítězství

Play-off:

SŠHM Brno ovládlo i kategorii kadetek a jako vítěz základní části se utkal s osmými Strakonicemi. Ty přijely do Brna bez opor Dudáčkové a Holubové a příležitost tak dostaly mladší hráčky. Favorit utkání byl od začátku lepší na obou koncích palubovky a již po první čtvrtině vedl dvojciferným rozdílem. Brno velmi dobře střílelo a dominovalo na doskoku, navíc donutilo soupeřky k šestatřiceti ztrátám. Kristýna Navrátilová byla nejlepší hráčkou domácích, když do statistik zapsala osmnáct bodů (z pole 12/8, TH 8/2), pět doskoků, čtyři bloky, dvě asistence a pět zisků. Nejvíce bodů v dresu Strakonic nastřílela Sára Vadlejchová (13).

Druhá Sparta přivítala BK Havířov. Pražský tým předvedl výborný vstup do utkání a úvodní desetiminutovku vyhrál poměrem 31:8, čímž rozhodl o svém vítězství. Moravský celek se již nedokázal vrátit zpět do utkání, ačkoliv výraznějším rozdílem vyhrál závěrečnou čtvrtinu. Spartu zdobil hlavně nízký počet ztrát a opírala se o dobrou střelbu. Barbora Jindrová s Annou Roseckou nasázely více než dvacet bodů, čtrnáct jich přidala Hana Kolegarová. Havířov se mohl bodově spolehnout na Anežku Kopeckou, která jich nastřílela dvacet a připojila i patnáct doskoků a sedm získaných faulů. O dva body méně nastřílela Gabriela Busková.

Výhodu domácího prostředí měly i Pardubice, které se utkaly s Hradcem Králové. První půle byla vyrovnaná a Studánka vedla v poločase o pět bodů. Po změně stran však vzala utkání do svých rukou a vypracovala si dvacetibodové vedení. Domácí hráčky pracovaly výborně zejména na obranné polovině, když povolily soupeřkám pouze sedm bodů během třetí čtvrtiny. Poslední desetiminutovku těsně vyhrály hradecké lvice, to ale na výsledku nemohlo nic změnit. Pardubice ve svém středu našly hned tři hráčky, které nastřílely dvojciferný počet bodů, zatímco Hradec neměl ani jednu výraznější střelkyni. Lvice byly sice lepší na doskoku, domácí tým ale proměnil hned polovinu tříbodových střel. Hradec se zpoza trojkového oblouku trápil a nevsítil ani jednu trojku, zapsal i více ztrát.

Slovanka byla v sobotu jediným týmem, který dokázal zvítězit na palubovce soupeře. Soupeřky z USK byly sice tři čtvrtiny zápasu v mírném vedení, závěrečná část ale patřila hostujícím hráčkám, které si připsaly nejtěsnější možné vítězství. USK vedl v poločase o deset bodů, Slovanka ale během třetí čtvrtiny manko stáhla a ve čtvrté desetiminutovce utkání otočila. Slovanka dokázala zvítězit i přes vyšší počet ztrát a menší počet doskoků, opírala se totiž o velmi dobré procento střelby z pole (57,5%). Barbora Bušková zapsala třináct bodů a sedm doskoků. Za USK se osmnácti body prosadila Martina Kučová.

Play-out:

V boji o záchranu se utkalo KP Brno a SBŠ Ostrava. Brněnský tým zatím nevyhrál ani jeden zápas, měl ale výhodu domácího prostředí. První čtvrtinu domácí hráčky dokázaly se soupeřkami držet krok, ve druhé desetiminutovce si ale Ostrava začala budovat náskok. Ačkoliv Brno v poločase ztrácelo patnáct bodů, dokázalo se koncentrovaným výkonem ve třetí části přiblížit na pouhých pět bodů. V této chvíli ale Ostrava opět zabrala a utkání dovedla do vítězného konce. Natálie Miklíková dovedla Ostravu k výhře třiadvaceti body, navíc ji jediný doskok dělil od zisku double-double. Sedmnáct bodů přidala Adéla Przeczková, šestnáct Kateřina Frgalová.

Trutnov přijel bojovat na hřiště týmu HB Basket. Domácí hráčky byly v první čtvrtině mírně lepší a vedly o osm bodů. O definitivním vývoji zápasu ale HB Basket rozhodl ve druhém dějství, které ovládl 24:12 a již po dvaceti minutách vedl o dvacet bodů. Domácí tým svůj náskok navyšoval i po změně stran a získal tak první vítězství ve skupině o záchranu. Natálie Juhászová nastřílela dvacet dva bodů (z pole 14/8, trojky 2/1, TH 3/3), Charlotte Semgady zapsala další double-double za sedmnáct bodů a třináct doskoků. Natálie Nájemníková se blýskla devíti zisky.

Sobotní výsledky: 

SŠMH Handicap Brno – BK Strakonice 95:41

BA Sparta Praha – BK Havířov 78:55

Studánka Pardubice – Sokol Hradec Králové 65:46

USK Praha – Basket Slovanka 59:60

KP Brno – SBŠ Ostrava 66:73

HB Basket – Loko Trutnov 93:62

Play-off:

Brněnský Handicap neměl problém ani v neděli a nad Strakonicemi zvítězil opět vysokým rozdílem. Jihočešky se znovu musely obejít bez pivotek Dudáčkové a Holubové a na jejich výkonu to bylo znát. Brno dominovalo na doskoku a Strakonice opět trápil vysoký počet ztrát. Hostující tým také ve svém středu nenašel ani jednu dvojcifernou střelkyni, zatímco v dresu Brna se výrazněji prosadily hned čtyři hráčky, tři z nich také získaly double-double. Kristýna Navrátilová opět předvedla komplexní výkon, když k třinácti bodům přidala sedm doskoků, tři bloky, tři asistence a pět zisků.

Také Sparta nedala soupeřkám druhý hrací den šanci a v play-off vede 2:0. Havířov se první čtvrtinu držel na dostřel, od druhého dějství měli zápas pod kontrolou domácí. Havířov měl sice lepší úspěšnost střelby za tři body a z čáry trestného hodu, Sparta byla ale výrazně lepší z pole a dopustila se méně ztrát. Anežka Kopecká byla opět nejlepší střelkyní Havířova, v tomto zápase si připsala osmnáct bodů. Sparta se mohla spolehnout na Barboru Jindrovou, která zatížila konto soupeře dvaadvaceti body.

Úspěšná byla i Studánka, která porazila Hradec Králové dvacetibodovým rozdílem. Lvice ztrácely od začátku utkání. Pardubice díky aktivní hře střílely hned třicet trestných hodů, Hradec jich měl naopak k dispozici pouze osm. Domácí tým byl také lepší na doskoku. Studánka rozložila síly na všechny hráčky a čtyři z nich nastřílely dvojciferný počet bodů, Natálie Černohorská navíc zapsala double-double za třináct bodů a jedenáct doskoků, přidala i šest získaných míčů a tři asistence. I Studánku dělí jediný krok od postupu na MČR.

Naopak Slovanka byla jediným týmem, který opět dokázal zvítězit na palubovce soupeřek. I tentokrát se hrál v hale USK velmi vyrovnaný zápas. Domácí hráčky vedly po deseti minutách o dva body, v poločase si do šaten výhodu jednoho bodu odnášely hráčky Slovanky. Třetí dějství skončilo vyrovnaně a v poslední čtvrtině měla mírně navrch Slovanka, která dokázala vyhrát o pět bodů. Hostujícímu týmu k vítězství pomohl hlavně vysoký počet útočných doskoků (23) a větší počet trestných hodů (17/10, USK 10/6). Sarah Gallasová nastřílela devatenáct bodů, Andrea Ondroušková patnáct. Slovanka bude mít k dispozici mečbol, navíc na domácí palubovce.

Play-out:

Ve skupině o záchranu se opět utkala Ostrava s KP Brnem, tentokrát však na půdě Ostravy. Brno výborně zahrálo v úvodní čtvrtině, když vedlo o sedm bodů a navíc soupeřkám povolilo vsítit jen bodů osm. Ostrava ale zabrala a již do poločasu dokázala srovnat se soupeřkami krok. Nerozhodně skončilo i třetí dějství a o zápasu se tak rozhodlo až během poslední desetiminutovky, ve které byly lepší domácí hráčky. Ostrava si tak připsala sedmé vítězství a Brno na svůj první úspěch stále čeká. Nejlepší střelkyní utkání byla se sedmnácti body ostravská Jolana Havlíčková, její spoluhráčka Natálie Miklíková do statistik zapsala čtrnáct bodů, sedm doskoků, čtyři bloky a čtyři zisky.

HB Basket byl i podruhé nad síly Trutnova, ačkoliv tentokrát byly domácí hráčky velmi blízko k vítězství. Východočešky mírně vedly po první čtvrtině, hostující tým ale do poločasu srovnal. I třetí část byla téměř vyrovnaná, stejně tak jako celá závěrečná čtvrtina a o osudu utkání rozhodla až napínavá koncovka. Trutnov čtyřicet sekund před koncem proměnil dva trestné hody a vedl 69:66. Útok soupeřek byl sice neúspěšný, Trutnov ale následně přišel o míč a HB Basket z protiútoku snížil na 69:68. V poslední útočné akci byl odpískán rozskok a pět sekund před koncem měl míč v držení hostující tým. Střela Juhászové sice v koši neskončila, Semgady ale vteřinu před koncem proměnila střelu o desku po útočném doskoku a zařídila tak vítězství pro HB Basket.

Nedělní výsledky:

SŠMH Handicap Brno – BK Strakonice 94:30

BA Sparta Praha – BK Havířov 75:59

Studánka Pardubice – Sokol Hradec Králové 81:61

USK Praha – Basket Slovanka 54:59

SBŠ Ostrava – KP Brno 59:53

Loko Trutnov – HB Basket 69:70

Zdroj foto: www.dorkybrno.webnode.cz

Sdílejte tento článek

Podobné články

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Vedení Děčína reaguje na neúspěšnou sezonu radikální přestavbou kádru. Po čtyřech koncích angažmá a nových posilách Žiklovi a Autreymu uvidíme

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace