eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dedek králem Hané, dál jdou i Šlapanice | Probasket.cz

Dedek králem Hané, dál jdou i Šlapanice

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔10.4.2017

Zatímco Šlapanice a Basketbal Olomouc postoupily do play off 1. ligy, na své soupeře si musí počkat ještě Zlín a Nymburk B.

V pražském derby zatím platí pořekadlo „můj dům, můj hrad“. Po úvodním vítězství Sokola Pražského nad Košířemi (84-75), jejž si hosté prohráli zejména kvůli 21 ztrátám, se série přesunula do Haly Ing. Škvora. Utkání bylo velmi vyrovnané a tři a půl minuty před koncem poslední čtvrtiny dospělo do stavu 72-72. Začalo tak de facto „malé prodloužení“, přičemž nad Košířemi visel Damoklův meč v podobě konce sezony. Těžko bylo domácím po Šopově trojce na 74-76, jenže z následného útoku otočil tříbodovou akcí Adášek a na tahu byli opět hosté. Jiřímu Štěpánkovi, jinak nejproduktivnějšímu hráči hostů (19 bodů) však rozhodčí odpískali kroky a Nekolný se Zachem své pokusy proměnili, takže se série ještě jednou přesune na palubovku Sokola. Jasno o postupujícím bude ve středu okolo osmé hodiny večerní.

Sokol Pražský – Basket Košíře 84:75 (12:19, 27:13, 17:26, 28:17)
Body: Čeněk 19, Štěpánek 14, Tomas 11 – Burian 22 (10 doskoků), Adášek 14 (7 doskoků a 6 asistencí), Kratochvíl 12 (7 doskoků)

Basket Košíře – Sokol Pražský 82:78 (27:25, 15:16, 23:20, 17:17)
Body: Nekolný 23, Kratochvíl 15, Adášek 13 (6 asistencí) – Štěpánek 19, Tomas 14, Šop 13

Jak je důležité míti Honomichla

Rozehrávač Václav Honomichl – to je neoddiskutovatelná opora Lokomotivy Plzeň. S ním stojí a padá výkon Západočechů. Přesvědčili se o tom i v odvetě předkola play off v pardubicích. Po prvním zápase si Plzeň hýčkala vedení 1-0 v sérii po vítězství 69-55. Kromě výborné obrany a tristní střelby Beksy se pod něj podepsal 22 body a 11 doskoky právě Václav Honomichl. Do Pardubic však ani on, ani další člen plzeňské základní sestavy neodcestoval a dvojice Roub – Potoček řídila vyrovnání série na 1-1. Podobně jako se Plzni doma povedla druhá čtvrtina (16-6), tak i v odvetě se v této herní části vedlo více domácím – tedy Pardubicím (22-11). Hosté v poločase ztráceli už 13 bodů a lépe se jim nevedlo ani po změně stran. Fleischhans s Volfem sice krátkodobě snížili na 48-42, poté však už znovu úřadovali pardubičtí. Osa Kantůrek – Potoček – Formánek tým trenéra Bartoška uklidnila a vrátila sérii do Plzně. Tam však mladí Východočeši pojedou minimálně bez Josefa Potočka (a nejspíš i Martina Rouba), neboť utkání koliduje s play off NBL.

Lokomotiva Plzeň – Synthesia Pardubice 69:55 (17:19, 16:6, 20:20, 16:10)
Body: Honomichl 22 (11 doskoků), Lejsek 13 (9 doskoků), Fleischhans 11 – Potoček 18 (9 doskoků), Roub 15 (10 doskoků), Nalevanko 10

Synthesia Pardubice – Lokomotiva Plzeň 75:64 (15:13, 22:11, 16:22, 22:19)
Body: Potoček 16, Roub 14, Kantůrek 13 – Lejsek 19 (13 doskoků), Volf 18 (6 doskoků), Suchý 10