Ústí přehrálo Prostějov, zůstává stále v osmičce | Probasket.cz

Ústí přehrálo Prostějov, zůstává stále v osmičce

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔27.3.2017

Drtivá druhá čtvrtina 28-8 položila základ ústeckého triumfu č. 12 v letošní sezoně Kooperativa NBL.

Vcelku přesvědčivého vítězství dobyli basketbalisté Ústí nad Labem, kteří už mohli nasadit i zkušeného pivota Stanislava Votroubka. Pandy sice do zápasu vstoupily špatně, když prostupnou obranou povolily Orlům v první čtvrtině 26 bodů, pak však v zápase začaly dominovat. Ke snižování devítibodového manka zavelel ve druhé desetiminutovce Smith se Šotnarem a po šňůře 14-1 rázem Sluneta vedla 29-27. Domácí přitáhli šrouby v obraně a kouči Cholevovi nepomohl a ni oddechový čas, takže do kabin se po střele Abercrombieho a Thompsonově trojce s klaksonem šlo za stavu 44-33. Právě Cory Abercrombie zaznamenal ve druhé periodě 10 bodů a byl hlavní tahounem domácího celku.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Pandy slušně bránily a Thompson potápěl do prostějovského koše jednu trojku za druhou. Po jeho páté trojce v utkání dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny vedli Severočeši už 60-42 a definitivně zlomily odpor Hanáků. Hosté hůře stříleli (z pole 52,2 % vs. 41,5 %), doskočili také o osm míčů méně a v neposlední řadě neubránili 22-bodového Thompsona. Nejlepším střelcem hostů se stal s 12 body pivot Marek Souček. Orli zůstávají s devíti výhrami na předposledním místě o skóre před LIONS, Ústí nad Labem je i nadále osmé.

Sluneta Ústí nad Labem – Orli Prostějov 88:67 (16:25, 28:8, 20:14, 24:20)

Body: Thompson 22, Pecka 13 (10 doskoků), Abercrombie 12 (8 doskoků), K. Smith 11, Šotnar 8 (9 asistencí), Votroubek 7, Bosák 6, Dolanský 3, Carlton 2, Šteffel 2, Šmíd 2 (6 doskoků) – Souček 12, Sehnal 10, Simmons 10 (6 asistencí), Fitzpatrick 10 (6 doskoků), Dokoupil 8, Dikas 6, Novák 5, Jacobs 2, Norwa 2, Goga 2

Doskoky: 39 – 31

Trojky: 10/27 – 6/22

TH: 8/11 – 7/10

Asistence: 19 – 6

Ztráty: 15 – 16

Fauly: 21 – 18