O Euroligu si s Malagou zahraje Valencie | Probasket.cz

O Euroligu si s Malagou zahraje Valencie

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔23.3.2017

Druhým finalistou letošního Eurocupu se po jasné výhře nad Jeruzalémem stali hráči Valencie.

Domácí nedali v rozhodujícím třetím zápase hostům šanci. Soupeř držel krok jen do poloviny prvního poločasu, kdy prohrával o pět bodů 31:26. Do šaten ovšem odcházeli domácí s náskokem dvanácti bodů a po přestávce svého soupeře položili na lopatky. Během půldruhé minuty vedli 52:32, na konci třetí čtvrtiny dokonce 75:50, a tak jim vyprodaná hala s klidným srdcem odpustila i zaváhání v závěrečné části, kterou domácí prohráli o deset bodů.

Oba týmy měly vysokou úspěšnost střelby, hosté ovšem měli pouze dva dvouciferné střelce, zatímco domácí rovných šest. Fernando San Emeterio zaznamenal 15 bodů, když minul jedinou střelu z pole, u hostů byl s 19 body nejlepší Curtis Jerrells. Střelecky naopak propadl tahoun Hapoelu Kinsey, který minul všech šest pokusů ze hry a zaznamenal jediný bod.

Valencia BC – Hapoel Bank Yahav Jeruzalém 90:75
San Emeterio 15, Dubljevič 14, Sato a Sikma 12 – Jerrells 19, Stoudemire 17, Timor 9

Stav série: 2:1, postupuje Valencie