Nový Jičín padl s Pískem, Vysočina i GBA vyhrály | Probasket.cz

Nový Jičín padl s Pískem, Vysočina i GBA vyhrály

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔27.3.2017

Ve skupině o 6.-12. místo se do jednoho radovala domácí družstva. V zápase Sokolů zdolal Sokol Pražský toho ze Šlapanic, navzdory 21 bodům hostujícího Romana Zachrly. Hosté však doplatili na katastrofální první čtvrtinu, jíž prohráli 28-13 a ve zbývajícím čase se už nedotáhli blíž, než na osmibodový deficit. Pět domácích borců nastřílelo dvouciferný počet bodů a Pražané doskočili navíc 51 míčů. Pardubice navzdory pomoci z A týmu podlehli v Plzni tamní Lokomotivě 85-73 a odsoudily se začátku předkola play off na venkovní palubovce. Svěřenci kouče Bartoška mohou skončit nejlépe devátí, a tak se utkají právě s Plzní, nebo se Sokolem Pražským. V posledním duelu této skupiny zvítězily Košíře i bez nejzkušenějšího hráče Jana Kratochvíla nad Basketbalem Olomouc. Hosté z Moravy prohrávali po 32 minutách hry a koši Bernátha už 81-65, jenže pak zabrali a po třech trojkách umazali ztrátu až na 82-79, na něž upravil Jurka. Domácí však poté zavřeli cestu ke koši a šňůrou 8-0 v posledních třech minutách pečetili vítězství 90-79. Hvězdou utkání se stal pivot Košíř Dušan Hlaváček, autor 21 bodů a 12 doskoků.