eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lvi na inspekci: Reprezentace zná svůj domov na Eurobasketu

📁 Články, Reprezentace, Rozhovory, Topstory 🕔19.3.2017
Lvi na inspekci: Reprezentace zná svůj domov na Eurobasketu

Mistrovství Evropy sice startuje až za 164 dnů, ale reprezentační manažeři Michal Šob a Martin Peterka se vydali na inspekční cestu do rumunské Kluže, kde si česká reprezentace zahraje základní skupinu Eurobasketu 2017. Probasket vám exkluzivně přináší reportáž a fotografie z místa činu!

Více než 900 kilometrů dlouhou cestu autem na tzv. Team Site Visit pořádaný FIBA zvládli reprezentační vyslanci bez větších komplikací, pomineme-li drobné potíže na zastaralých rumunských komunikacích. „V Kluži je mírný problém s dopravou. Je tam poměrně malé letiště, přičemž z Prahy tam nelétá žádná přímá linka. My jsme cestovali autem a zvládli jsme to asi za 13 hodin, s tím, že silnice v Rumunsku nejsou v úplně dobré kondici. Logistika v rámci ME tam bude asi největší oříšek,“ říká Michal Šob, jehož jsme požádali o vylíčení dojmů.

Foto: transylvaniacan.com

Po stránce losu je Rumunsko pro hráče i fanoušky nejpříznivější varianta, protože leží nejblíže ČR. Je však na první pohled patrné, že země je ze všech čtyř států, v nichž se odehrají základní skupiny, nejméně vyspělá. Lvi najdou domov ve studentském městě Kluž, jež se nachází na severozápadě země. „Na Eurobasket jsou Rumuni připraveni velmi dobře. Polyvalent Hall je hezká moderní aréna s kapacitou 9,315 diváků a o dobrou atmosféru nebude nouze, protože basketbal má v Kluži tradici. Aréna stojí hned vedle fotbalového stadionu, navíc asi 500 metrů dál je ještě jedna tréninková hala,“ popisuje sportovní komplex manažer. Kromě obhlídky hotelu, haly a města zvládla dvojice manažerů i workshopy pořádané FIBA.

Polyvalent Hall, foto: FIBA

Večeře s hvězdami

V Kluži probíhá masivní výstavba nových komplexů na okrajích města, což je patrné i v okolí hotelu, v němž česká reprezentace nalezne dočasný domov. Jméno hotelu, v němž budou bydlet všechny týmy „rumunské skupiny“ B (kromě ČR tedy i Španělsko, Chorvatsko, Černá Hora, Maďarsko i Rumunsko), vám sice z důvodů většího soukromí ze strany reprezentace zatím neprozradíme – o fotku celého komplexu však nepřijdete.

Foto: Google

Ten hotel je na výborné úrovni, jedinou nevýhodou je, že leží dál od centra. Bohužel v jeho okolí není nic moc k vidění. Takže pokud se hráči budou chtít zabavit ve dni volna, musí si vzít taxi a jet do města a pak zase zpátky. Kluž zkrátka nemá tolik kvalitních hotelů a když už nějaký má, zase nesplňuje tu kapacitu, aby se do něj vešlo všech šest týmů,“ vysvětluje Šob. Není bez zajímavosti, že v hotelu ještě nebyla vybudována posilovna, avšak organizátoři slíbili, že do začátku Eurobasketu už bude připravena. Každý tým bude mít v hotelu vyhrazeno jedno patro, kde bude mít své zázemí, konferenční místnost pro porady, pouze restaurace, kde probíhají všechna jídla, bude společná pro všechny výpravy. Vyloučena tedy není ani večeře s hvězdami NBA.

Tréninková hala, foto: Martin Peterka

Koňské povozy i nažhavení Maďaři

Nezbývá než doufat, že Lvy přijede podpořit spousta českých příznivců. „Je to určitě nejlevnější destinace z těch čtyř, na druhou stranu drobný problém může být cestování autem po rumunských silnicích. Až vyjedete z Maďarska, tak zbývajících 200 kilometrů jedete přes tři hodiny po okreskách, kde je naprosto běžným jevem čekání, až budete moci předjet koňský povoz,“ směje se mj. také manažer USK Praha.

Polyvalent Hall, foto: Martin Peterka

„Doufám, že to fanoušky neodradí, protože centrum Kluže je pěkné a ubytovací kapacity tam také jsou dostačující. My samozřejmě budeme potřebovat podporu, protože ze strany Rumunů se čeká plná hala, domácí prostředí budou mít také sousední Maďaři, kteří jsou doslova nažhavení oplatit nám vyřazení z kvalifikace na Eurobasket 2013.“ Favoritem skupiny B je bezesporu Španělsko s Chorvatskem, ostatní týmy jsou dost nevyzpytatelné, podcenit je „doma“ však není radno. Přijeďte podpořit Lvy a prodlužte si léto v Rumunsku! Vstupenky do Polyvalent Hall si můžete objednat přes rozcestník na oficiálních stránkách Eurobasketu 2017.

 

Titulní foto: Michal Šob

Sdílejte tento článek

Podobné články

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Dříve nevídaná věc: další Američan Válečníkem!

Vedení Děčína reaguje na neúspěšnou sezonu radikální přestavbou kádru. Po čtyřech koncích angažmá a nových posilách Žiklovi a Autreymu uvidíme

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace