Královští Sokoli uspěli ve Zlíně, Dedek sestřelil Košíře

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔6.3.2017

Druhé kolo nadstavbové části má za sebou první liga. V play out prohrály všechny čtyři mužstva z dolní poloviny tabulky a Snakes a spol. se jim pomalu vzdalují.

Novákovi ruply nervy, jeho SK UP podlehl Litoměřicím

Královští Sokoli ztratili ve Zlíně desetibodové vedení 28-38, jež nabyli v první polovině druhé periody, ale v konečném účtování jim to tolik vadit nemuselo. Domácí šňůrou 11-0 otočili a do kabin šli po Nehybových trestných hodech o bod spokojenější (45-44). Ofenzivně laděná první polovina ostře kontrastovala s nervozitou dalšího průběhu. Ve druhé půli totiž padlo jen 60 bodů a Východočeši o svém triumfu rozhodli v posledních čtyřech minutách. Nejprve Faifr trojkou poslal Sokoly do vedení 69-72, na což ještě Zlín stačil reagovat. Hrabovského dalekonosná střela však byla poslední radostí, jíž si mohli domácí fandové užít. Pak už se trefovali jen hostující Švandrlík se Šírkem a Královští Sokoli mohli oslavit pátou výhru do tabulky nadstavbové části. Zlín naopak prohrál i druhé utkání nadstavby, neboť v minulém kole nestačil na nymburské béčko.

V souboji dvou rezerv ligových mužstev se radovala ta opavská. Slezané zničili Nymburk 31-13 v poslední čtvrtině a dokonale otočili nepříznivý stav, který ještě minutu před koncem třetí periody činil 57-71. Jako černá ruka řádili v poslední desetiminutovce Dihel s Kvapilem, kteří v zápase dohromady nastřádali 55 bodů! První jmenovaný zaznamenal v posledním herním období 12 bodů, Kvapil pouze o bodík méně. Hostům bylo nakonec málo i 23 bodů Martin Peterky a v závěrečném dějství doplatili na prostupnou obranu a málo vídaných osm ztrát.

V posledním duelu skupiny o 1. – 6. místo se radovaly Litoměřice v Olomouci. Hosté přijeli sice bez dvojice Alič Kroutil, ale utkání natolik znechutili domácí hvězdě Pavlu Novákovi, jemuž rozhodčí Melichárek s Dolinkem udělil hned dvě technické chyby v úvodní čtvrtině a třiatřicetiletý pivot musel předčasně pod sprchy. Domácí byli ztrátou svého top skórera opařeni, v útoku se trápili po celý zápas a v obraně nedokázali pohlídat hostujícího centra Martina Klimeše, jenž zatížil jejich konto 18 body a 12 doskoky. Olomouc prohrávala prakticky celý zápas a ani mírné zdramatizování Vaňákem v závěru ke dvěma bodům nevedlo. Výtečná obrana Severočechů slavila úspěch a čtvrté vítězství. Olomouci, jejíž útočné produkci vévodil právě Martin Vaňák (17 bodů a 13 doskoků), nestačilo ani sedm bloků (z nichž o tři se postaral Zlámal).