eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Bídná střelba připravila Washington o výhru v Charlotte

📁 Články, NBA, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔19.3.2017

Celek z hlavního města prohrál v Severní Karolíně 98:93.

Hráči Wizards sice vyhráli první poločas, ale od začátku zápasu to v jejich podání bylo střelecké trápení. Tahouni John Wall a Bradley Beal proměnili shodně pouze dva pokusy ze hry a o moc lépe se nevedlo ani jejich dalším spoluhráčům. Bídnou úspěšnost 31% výrazně nevylepšili ani po změně stran, čehož domácí využili k obratu. Na konci třetí části se šňůrou devíti bodů ujali vedení 63:55 a od té chvíle už hosté z Washingtonu pouze dotahovali.

V závěru domácí podržel střelecky se trápící Kemba Walker, který v tu chvíli nastřílel polovinu ze svých 16 bodů. Sedmnáct sekund před koncem snížil Bradley Beal na 93:91, na druhé straně proměnil pouze jeden trestný hod Ital Bellineli a hosté měli po oddechovém čase poslední šanci. Beal ovšem těžkou trojku z odskoku neproměnil a domácí Hornets pečetili vítězství z trestných hodů.

Pět minut ve druhé čtvrtině odehrál Tomáš Satoranský, který zaznamenal doskok a pěknou asistenci skórujícímu Francouzi Mahinmimu, znovu se však nedostal k jedinému zakončení.

Hráči Wizards zakončili zápas s úspěšností střelby z pole 37% a ani jeden z nich se v Charlotte nedostal přes 20 bodů. Citelně scházel nemocný Markieff Morris a Hornets vyhráli pod košem na body 40:28. John Wall zaznamenal 19 bodů a 8 asistencí, Bradley Beal přidal 18 bodů, společně ovšem proměnili pouze 11 z 30 pokusů ze hry.

Nejlepším střelcem Charlotte byl s 19 body dlouhán Cody Zeller.