1. liga: Uplynulé kolo ve znamení debaklů | Probasket.cz

1. liga: Uplynulé kolo ve znamení debaklů

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔13.3.2017

Sokol stále na čele, Pardubice zvládly přestřelku v Košířích

Basketbalisté Sokola Pražského rozdrtili Basketbal Olomouc (bez Scripcaru) 107-63 a s pěti triumfy okupují pomyslnou sedmou příčku tabulky. Pražané hráli s nesnesitelnou rychlostí, kolektivně (31 asistencí) a skvěle stříleli (62 % z pole), proto Dedek a spol. neměli nárok. Nejlepším střelcem duelu se stal s 23 body domácí křídelník Jan Šop. Sokolu dýchají na záda Pardubice a Plzeň. Západočeši vydřeli domácí triumf nad Šlapanicemi hlavně zásluhou 25 bodů a 10 doskoků rozehrávače Honomichla. Domácí vedli nad Jihomoravany dvě a půl minuty před koncem už o šest bodů (74-68), ale po koši Müllera a trojce Rotrekla 12 sekund před koncem to bylo rázem 77-76. Hosté však faulovali pozdě a Honomichl zkušeně první šestku proměnil a druhou nahodil, po čemž už hostům nezbyl čas na ohrožení plzeňského koše.

„Tři mušketýři“ z A týmu PardubicPůlpán, Škranc a Potoček se podíleli celkem 71 body na triumfu pardubického béčka na palubovce Košířů. Hosté si vypracovali mírné vedení už v ofenzivním prvním poločase (45-52) a zkušeně si jej hlídali po téměř celý zbytek duelu. Výjimkou byl pouze špatný start do poslední periody, kdy se Košíře šňůrou 14-5 dostaly do vedení 86-83. Na to kouč Bartošek zareagoval oddechovým časem a jelikož domácí vstřelili poslední koš téměř čtyři minuty před koncem, museli diváci sledovat pardubický triumf 91-99, pod nějž se v závěru podepsaly vychýlená muška a nervozita domácího klubu. Košíře musí litovat v první řadě dvanácti minutých šestek (z 26) a vzhledem k nedobré obraně jim nepomohlo ani 53 doskoků!