V Eurocupu postoupily další tři týmy do play off | Probasket.cz

V Eurocupu postoupily další tři týmy do play off

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔2.2.2017

V předposledním kole TOP 16 si účast ve vyřazovacích bojích zajistily Chimki Moskva, Hapoel Jeruzalém a Malaga.

Ruský celek si s chutí zastřílel v Litvě v Panevežysu, kde vedl na konci prvního poločasu už o 23 bodů. Na palubovce v tu chvíli excelovali rozehrávači Šved s Rowlandem, kteří se postarali téměř o polovinu všech bodů ruského týmu. Chimki vyhrály čtvrtý z pěti zápasů v TOP 16 a v příštím kole si zahrají s Bayernem o první místo ve skupině. Německý celek doma porazil Ulm. O vítězi rozhodovalo prodloužení, do nějž dostal zápas přesnou trojkou Bryce Taylor. Ulm naopak zůstává po pěti zápasech bez vítězství.

Postup do čtvrtfinále si zajistil rovněž Hapoel Jeruzalém, který doma porazil Vilnius. Hosté v závěrečné čtvrtině vedli 66:65, následující čtyři minuty ale prohráli 10:2 a domácí si už náskok sedmi bodů pohlídali. Litevský celek přesto stále může postoupit. V posledním kole doma musí porazit Petrohrad o více než devět bodů. Zenit doma porazil Novgorod, jehož hráči po vyrovnané první půli zcela propadli ve třetí čtvrtině, kterou prohráli 21:4.

Posledním týmem s jistotou postupu se stala Malaga. Španělé doma přehráli německého soupeře z Berlína, ač Alba čtyři minuty před koncem zápasu srovnala zásluhou Američana Peytona Sivy na 71:71. Domácí ale následně kontrovali dvěma trojkami a vítězství znamenající postup do play off si už nenechali sebrat.

O poslední dvě postupová místa se v posledním kole utkají Gran Canaria s Fuenlabradou, resp. Lietuvos Rytas Vilnius s Petrohradem. A zatímco ve španělském souboji stačí jednomu nebo druhému celku jakékoliv vítězství, litevský tým potřebuje k postupu výhru o devět a více bodů.