eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Republikové finále SŠ a SOU pro Pardubice a Brno | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Republikové finále SŠ a SOU pro Pardubice a Brno

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Ostatní domácí soutěže, Topstory 🕔3.2.2017
Republikové finále SŠ a SOU pro Pardubice a Brno

Dvoudenní republikové finále středních škol a středních odborných učilišť se hrálo v Jindřichově Hradci. Vítězi se stala družstva Sportovního gymnázia Pardubice a Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Brno.

Přes síta kvalifikací se do závěrečného turnaje kvalifikovalo po šesti týmech chlapců a děvčat. V obou kategoriích se představily basketbalové naděje ročníků 1999 – 2002 a řadu z nich už známe z působení v ligových soutěžích mužů a žen, ale především v mládežnických extraligových soutěžích. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech a hrálo se 4×6 minut.

V kategorii chlapců se ve skupině A s jasnou převahou prosadili studenti Gymnázia Nymburk, které tvořili hráči BA Nymburk. Postupně přehráli SOŠ a SOU Nymburk 63:33 a Gymnázium Jindřichův Hradec 90:20. SOŠ a SOU Nymburk vyhrál nad domácími studenty 35:20. Podstatně vyrovnanější byla skupina B. Už v prvním utkání, ve kterém SG Pardubice porazilo SG Ostrava, se rozhodovalo o vítězi skupiny. Pardubice vyhrály 42:34 a pak si poradily i s gymnazisty z Ústí nad Labem 36:34. Postup do semifinále si vybojovala Ostrava po výhře nad Ústím nad Labem 42:37.

V semifinálových zápasech Gymnázium Nymburk vyhrálo nad SG Ostrava 50:40 a SG Pardubice nad SOŠ a SOU Nymburk 80:11. Finále přineslo kvalitní basketbal s dramatickou koncovkou a vítězství Pardubic 48:46. Vítězný tým vedli trenéři Jan Procházka s Dušanem Bohunickým. Třetí místo vybojovalo SG Ostrava po výhře nad SOŠ a SOU Nymburk 60:17. Na pátém místě skončilo Gymnazium Ústí nad Labem, které zdolalo domácí tým 42:23.

Nejlepšími střelci týmů byli: Lukáš Vrťátko (SG Pardubice), Filip Novotný (Gymnazium B. Hrabala Nymburk), Jakub Slavík (SG Dana a Emila Zátopkových Ostrava), Miloslav Kulich (SOŠ a SOU Nymburk), Jan Maděra (Gymnázium Ústí nad Labem), Jakub Škarda (Gymnázium V. Nováka Jindř. Hradec).

Také turnaj děvčat nabídl kvalitní basketbal a po zásluze putovalo prvenství do Brna. I zde se, z pohledu konečného umístění, jevila B skupina vyrovnanější. Ve skupině A se rozhodovalo o prvenství mezi východočeskými družstvy. Gymnázium Trutnov zdolalo SG Pardubice po velkém boji 36:34. Ve druhém utkání deklasovalo Gymnázium Mladá Boleslav 76:7. Pardubice pak vyhrály nad Středočeškami také výrazně 86:22. Skupinou B hladce prošlo SG Brno, které vyhrálo nad Gymnáziem Havířov 50:35 a Gymnáziem Litoměřice 69:33. Postup do semifinále si vybojovaly také dívky z Havířova po výhře nad Litoměřicemi 69:37.

V prvním semifinále Trutnov porazil Havířov 37:30 a Brno Pardubice 48:28. Ve finále pak brněnské studentky poměrně hladce přehrály Trutnov 41:28. Třetí místo si vybojovala děvčata z Havířova po výhře nad Pardubicemi 51:35. Páté místo patří Litoměřicím, které vyhrály nad Mladou Boleslaví 42:34.

Nejlepšími střelkyněmi družstev byly: Tereza Vitulová (SG Ludvíka Daňka Brno), Adéla Vymazalová (Gymnázium Trutnov), Anežka Kopecká (Gymnázium Havířov – Podlesí), Karolína Šotolová (SG Pardubice), Pavla Kocmanová (Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice), Kateřina Kronská (Gymnázium dr. J. Pekaře Mladá Boleslav). Vítězná družstva, SG Pardubce a SG Ludvíka Daňka Brno, si vybojovala právo postupu na světové finále ISF v Poreči (Chorvatsko) 29.4. – 7.5.2017.

 

Foto: Facebook BK Pardubice

Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace