Přišel, viděl, zvítězil. Amare Stoudemire zničil v Eurocupu Petrohrad

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔26.1.2017

Izraelský celek oplatil Zenitu porážku z předchozího zápasu a americký dlouhán odehrál v jeho dresu svůj nejlepší zápas.

Ofenzivní styl Hapoelu bývalé hvězdě NBA náramně vyhovuje, stejně jako soupeř z Petrohradu. V minulém kole v Rusku Stoudemire zaznamenal 22 bodů a 5 doskoků, tentokrát se vybičoval k ještě lepšímu výkonu. Nejlepšímu během jeho dosavadního působení v Hapoelu. Jen o vlásek mu unikl triple double; zaznamenal 26 bodů, 9 doskoků a vynutil si 10 faulů soupeře. Proměnil 7 z 13 pokusů ze hry, včetně obou trojek, a také 10 z 12 trestných hodů.

Jeho koš tři minuty po zahájení druhého poločasu odstartoval nápor Hapoelu, který se soupeři začal vzdalovat. Na konci třetí čtvrtiny vedli domácí dvouciferným rozdílem a jejich náskok se necelé tři minuty před koncem vyšplhal až na 23 bodů. Účet zápasu uzavřel symbolicky z trestných hodů Amare Stoudemire, jehož po závěrečné siréně vyprovázely mohutné ovace.

Po 4. kole TOP 16 už jsou známá jména prvních tří čtvrtfinalistů letošního ročníku. Jako první si po vítězství v Panevežysu zajistil Bayern Mnichov. V dresu vítězů zaznamenala shodně po 12 bodech čtveřice Booker, Gavel, Johnson a Taylor. Za stavu 71:71 dostal Bayern do vedení přesným zásahem Taylor a následně pět bodů Tona Gavela zajistilo hostům čtvrté vítězství v řadě. Vedle Bayernu postoupil rovněž Lokomotiv Krasnodar a Valencie. Ruský celek zvítězil ve Fuenlabradě a to navzdory tomu, že inkasoval patnáct trojek. Valencie nečekaně hladce přehrála Malagu a dvě kola před koncem má jisté první místo ve skupině a tím i výhodu domácího prostředí v úvodním čtvrtfinálovém zápase.