Dvacítka udolala v prodloužení Slovince a je ve čtvrtfinále

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔20.7.2016

Skvělá obrana a důležité trojky Svobody s Roubem vynesly výběru Petra Czudka vysněný postup mezi nejlepších osm!

Lvi přitom nezačali vůbec dobře a po čtyřech minutách prohrávali 3-12, když je nejvíce zlobil Grubelič. Mladíci se ale špatným začátkem nenechali rozhodit a ještě do první přestávky stihli otočit. Ke kýženému pohybu ve skóre v český prospěch vedla aktivita Matěje Svobody, jenž spolu pardubickými hráči Půlpánem a Roubem byli hlavním motorem českého týmu. Nejdůležitější však byla perfektní defenziva.

Mírné vedení si naši hráči drželi i ve druhé desetiminutovce, jejíž účet korigoval trojkou Zupan na 34-33 pro ČR. Třetí perioda se nesla ve znamení několika změn ve vedení, nicméně znovu po jejím konci byli spokojenější Češi, kteří zásluhou dvou trojek Rouba odskočili na vedení 50-45.

Celý druhý poločas se Slovinci potýkali s hrou ve vymezeném území, které Češi výtečně bránili. Rozehrávači našeho soupeře tak ztratili pětkrát míč v kombinaci se svými pivoty, což pochopitelně hrálo Lvům do karet. A když se necelé tři minuty před koncem dvakrát prosadil nejlepší střelec utkání Matěj Svoboda, zdálo se, že je za stavu 65-56 rozhodnuto. Jenže Slovinci nasadili strhující finiš a díky dalekonosné trojce rozehrávače Martinčiče (potažmo nedobře takticky zvládnuté koncovky z naší strany) vybojovali prodloužení.

V něm začali lépe Češi, vedli 70-66, jenže soupeř potvrdil formu ve střelbě z dálky a dvěma trojkami (resp. osmi body v řadě) otočil na 70-74. Kouč Czudek reagoval oddechovým časem, po němž Kroutil se Svobodou znovu obrátili vývoj (75-74). Těsné vedení Lvi s vypětím všech sil (a přispěním další Roubovy trojky) udrželi a po výsledku 79-77 si zahrají čtvrtfinále.

ČR U20 – Slovinsko U20 79:77 (23:15, 11:18, 16:12, 16:21, 13:11)

Body: Svoboda 26 (10 doskoků), Roub 19, Půlpán 9 (6 asistencí), Kroutil 9 (6 doskoků), Dragoun 7 (7 doskoků) – Grubelič 18, Kosi 12, Čancar 11 (8 doskoků a 7 asistencí), Martinčič 11

Doskoky: 49 – 39

Trojky: 10/28 – 11/29

TH: 13/21 – 12/19

Asistence: 17 – 21

Ztráty: 18 – 12

Fauly: 19 – 20