Lvi po pauze zabrali, výhru režíroval Veselý | Probasket.cz

Lvi po pauze zabrali, výhru režíroval Veselý

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔28.6.2016

Český dlouhán zaznamenal 14 ze svých 19 bodů ve druhém poločase, všechny smečí a v kombinaci se zlepšenou obranou z toho bylo první vítězství ČR v přípravě.

Domácí tým nezačal před slušně zaplněnou halou Královka ideálně a především obranná činnost – devíza Lvů z let minulých, jakoby si vybrala náhradní volno. Výsledkem byl stav 8-17 po prvních pěti a půl minutách. Čechy nejvíce zlobil americký rozehrávač Roll, jenž měl v tu dobu na svém kontě již 7 bodů. Domácí držel ve hře naopak Vojtěch Hruban, jenž 10 body v úvodní desetiminutovce stanovil její stav na 21-25.

Ve druhé části se Lvi několikrát dostali na dostřel jediného bodu, ale když to Tunisané potřebovali, pomohli si trojkou, nebo body z pod koše a znovu trochu odskočili. Poprvé tak dostal české mužstvo do vedení až Blake Schilb, konkrétně dvě minuty před koncem poločasu, jehož skóre znělo o bodík příznivěji pro Čechy (45-44). Po přestávce domácí utáhli šrouby v obraně, donutili Tunisko k několika ztrátám a těžkým střelám a když se na palubovku sedmé minutě třetí části dostal Jan Veselý, začal za stavu 55-54 větrat hostující obranu. Dvěma smečovanými koši pomohl českému týmu odskočit na 63-57 a ve svém řádění pokračoval i v poslední čtvrtině.

Po její první minutě (a Veselého smeči po efektní otočce) totiž Lvi vedli už 67-59 a svůj náskok neustále zvyšovali. Celkem Tunisko nastřílelo po změně stran jen 30 bodů, domácí si naproti tomu drželi svůj útočný standard a po velmi dobrém výkonu Tomáše Satoranského na rozehrávce (9 z celkových 23 přihrávek týmu) se mohli radovat z výhry 87-74. Pět hráčů Ginzburgova souboru zaznamenalo 10 a více bodů (Veselý, Schilb, Hruban, Houška a Benda). Generálkou na olympijskou kvalifikaci v Bělehradě bude čtvrteční zápas proti Mexiku, hraný opět od 18 hodin na Královce.

Česká Republika – Tunisko 87:74 (21:25, 24:19, 18:13, 24:17)

Body: Veselý 19 (7 doskoků), Hruban 15 (6 asistencí), Schilb 14, Benda 10, Houška 10 – Braa 21, Roll 18, Ben Romdhane 14 (6 doskoků)

Doskoky: 37 – 31

Trojky: 7/23 – 8/17

TH: 10/11 – 14/18

Asistence: 23 – 7

Ztráty: 9 – 15

Fauly: 18 – 18