Do Bělehradu s otevřeným hledím: Češi deklasovali Mexiko

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔30.6.2016

Poněkud v exhibičním tempu odehráli čeští basketbalisté většinu generálky proti Mexiku, které zdolali o 29 bodů.

Soupeř ze Střední Ameriky kladl Ginzburgovu týmu odpor pouze v první čtvrtině, jíž díky slušné produktivitě hostů vyhráli naši reprezentanti jen 20-16. Pak však domácí přitvrdili v obraně, donutili Mexičany k několika ztrátám za sebou a ty dokázali nemilosrdně trestat. Skvělou první polovinu druhé desetiminutovky měl například elitní střelec Polské ligy David Jelínek, jenž zatížil hostující konto 10 body.

Když se pak trefili i největší hvězdy Veselý se Satoranským, náskok Lvů se vyšplhal až na poločasových 44-24. Kouč Ginzburg tak mohl ve druhé půli dát více prostoru méně vytěžovaným hráčům, kteří dokázali náskok českého týmu ještě zvýšit. Konečný výsledek 82-53 je jednak dílem výborné obrany, 19 ztrát hostů a také 10 trojek české reprezentace. Zítra přinese Probasket další rozhovory a dojmy z utkání.

Česká Republika – Mexiko 82:53 (20:16, 24:8, 18:17, 20:12)

Body: Jelínek 15, Veselý 14 (6 doskoků), Schilb 12, Pumprla 9, Satoranský 8 (7 asistencí) – Mata 11, Stoll 10

Doskoky: 36 – 39

Trojky: 10/31 – 5/16

TH: 12/19 – 4/9

Asistence: 18 – 10

Ztráty: 10 – 19

Fauly: 14 – 21