eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nymburk: Znovu chybělo málo | Probasket.cz

Nymburk: Znovu chybělo málo

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔2.5.2016

I druhý čtvrtfinálový zápas na palubovce obhájce trofeje VTB ligy odehrál český mistr se ctí, jenže prohrál 79-72.

CSKA jakoby se nepoučil z trápené z prvního zápasu s Nymburkem a i v neděli hosté začali velmi dobře. O prvních pět bodů se postaral Sant-Roos a na jeho ofenzivní kousky navázali například Benda s Křížem. Po devíti minutách hry svítil na ukazateli skóre údaj 11-25, což čekal asi málokdo. Jenže přišla druhá perioda, v níž hosté zlepšili obranu a postupně zásluhou De Cola a Teodosiče otočili na 39-35. Nymburku se povedl poslední útok prvního poločasu a Křížova trojka s klaksonem dávala novou šanci (39-38).

I ve třetí desetiminutovce hosté chvíli vedli (po trojce Randla 45-48), ale favorit znovu překlopil skóre na svou stranu a už vedení nepustil. Rusové vyhráli i díky 19 nymburským ztrátám 79-72 a ve středu mohou v Nymburce rozhodnout o svém postupu do semifinále. Nymburského kouče Ginzburga může po druhém mači těšit alespoň fakt, že hned šest jeho hráčů zaznamenalo proti CSKA 10 a více bodů.

CSKA Moskva – ČEZ Basketball Nymburk 79:72 (15:25, 24:13, 20:14, 20:20)

Body: Higgins 16, De Colo 15 (6 asistencí), Hines 14 (12 doskoků), Nichols 7 – Dixon 13, Randle 12, Benda 10, De Zeeuw 10 (9 doskoků), Sant-Roos 10, Kříž 10 (10 doskoků)

Doskoky: 38 – 42

Trojky: 8/25 – 10/28

TH: 15/21 – 10/12

Asistence: 22 – 15

Ztráty: 10 – 19

Fauly: 20 – 23