Liga U17 – Play-off je u konce! | Probasket.cz

Liga U17 – Play-off je u konce!

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔3.5.2016

Brno po předešlých dvou prohraných utkáních mělo poslední šanci otočit stav ve svůj prospěch. Ovšem začalo velmi špatně a po poločase prohrávalo již rozdílem 15 bodů. Tento náskok si Liberec již nenechal vzít a po výhře 56:76 zvítězil v sérii 3:0 a postoupil do kvalifikace o extraligu! Domácí Pokorný zaznamenal 21 bodů, za hosty vstřelil Chytil 20 bodů.

Další střetnutí odehrálo družstvo Vyšehradu proti rezervnímu týmu Ostravy. Vyšehrad prohrál oba své zápasy rozdílem třídy – o 41 a o 30 bodů. Bylo tedy celkem jasné, kdo je favoritem třetího měření sil a rovněž také favoritem na postup. Ostrava také tuto svou pozici potvrdila. Velice dobře začala a vytvořila si velmi rychle dvojciferný náskok, který jen postupem času navyšovala. Domácí Vyšehrad nebyl schopen konkurovat vysokému tlaku soupeře a po prohře 68:90 postoupila Ostrava v poměru 3:0. Akahomen nastřílel za Vyšehrad 28 bodů, za hosty vstřelil 19 bodů Zikl.

Další duel, který měl jasného favorita, se odehrál v Pardubicích, které přivítaly Ústí nad Labem. Předešlá klání skončila výhrou o 30 bodů pro ústecké a tentokrát bylo vše  téměř podobné. Domácí se sice drželi a první čtvrtina skončila shodně 17:17, ale poté již Sluneta zařadila mnohem rychlejší tempo, kterému domácí nestačili a do poločasu ztráceli již 21 bodů. Druhá půle probíhala podobným způsobem a Sluneta tak postoupila v poměru 3:0 po triumfu 64:76. Za hosty nastřílel 18 bodů Sedlák.

Nejvyrovnanější série se odehrála mezi Trutnovem a Opavou. Opava přijela do Trutnova za vyrovnaného stavu 1-1 a nebylo tak vůbec jasné, kdo bude posledním postupujícím. Domácí začali velmi dobře, ale Opava se stále držela na dosah a nenechala svého protivníka nijak utéct. To se domácím povedlo až ve třetí desetiminutovce, kdy se utrhli a vytvořili si dvojciferný náskok. Stáhnout tento rozdíl ve skóre bylo již nad síly Opavy, která tedy střetnutí ztratila 75:68. Za Trutnov nastřílel 27 bodů Rischawy, za Opavu vstřelil 20 bodů Janoš. Další souboj se uskutečnil v neděli a Trutnov si mohl zajistit postup. Začal velmi dobře a zdálo se, že si bude počínat podobně jako v sobotu, ovšem po poločase se opavští zvedli ze dna a dlouhou šňůrou se ujali dvacetibodového vedení. Zvrátit takový deficit ve skóre bylo nad možnosti domácích, kteří nakonec prohráli 55:76. Za domácí nastřílel Šimek 14 bodů, hosty táhl především Kurečka s 15 body. Stav série se tedy srovnal na 2-2 a rozhodnout měla pátá bitva. Z důvodu nedostatku hráčů však musel celek Trutnova toto utkání zkontumovat a Opava tedy po konečné výhře v sérii 3-2 postoupila do kvalifikace o extraligu.