eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na slovíčko s Martinem Peterkou | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Na slovíčko s Martinem Peterkou

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔10.4.2016
Na slovíčko s Martinem Peterkou

Velký talent českého basketbalu Martin Peterka před letošní sezónou učinil velký krok. Tím byl přestup do ČEZ Basketball Nymburk. Jak se mu u několikanásobného mistra líbí? Co říká na cestování? Potká se ve finále KNBL s bratrem Ondřejem? Čtěte dále!

Martine, jak se cítíš v Nymburku po přestupu z Hradce Králové? A jak si postupně zvykáš na dlouhé cestování? 

Je pravdou, že Nymburk je specifický tým. Na to cestování si musíte zvyknout, když to tak řeknu, tak je to občas i otrava. Někdy čekáte na letadlo klidně i tři hodiny. A po té sportovní stránce? Nymburk je špičkový klub a po té sezóně v Hradci, která se mi vůbec nepovedla, když jsem dostal nabídku od Nymburka, tak jsem neváhal a šel. Moji spoluhráči jsou skvělí. Hlavně se nám tuto sezónu i docela daří, takže já jsem spokojený.

V minulé sezóně jsi byl i na zkoušce v italském klubu Emporio Armani Milán, který hraje i Euroligu. Jsi s nimi ještě v kontaktu? Budeš se jim po sezóně ozývat? 

Tuhle sezónu s nimi nejsem v kontaktu, protože mám smlouvu v Nymburce. Vlastně i kdyby se ozvali, tak bych tu stejně pokračoval.

S Nymburkem jste dosáhli obrovského úspěchu, kdy budete hrát poprvé play-off VTB ligy. Co na to říkáš? Pravděpodobně vaším soupeřem bude někdo z dvojice CSKA Moskva – Unics Kazaň.

Play-off je historický úspěch pro Nymburk, takže je to super, že se nám to podařilo. Chtěli bychom na to sedmé místo, aby jsme se vyhnuli CSKA, protože s nimi hrát je těžké. Ta Kazaň je také velkoklub, ale v letošní sezóně máme s nimi výsledky vyrovnanější. Ještě nám zbývá pár zápasů do konce základní části, takže uvidíme.

Za sebou máte první kolo čtvrtfinále KNBL s Tury ze Svitav. Jaký to byl zápas? 

Byl to docela náročný zápas, protože play-off je nová soutěž a je to velmi zrádné. Každý může porazit každého. My jsme favoriti a série jde do Svitav, kde se snadno nevyhrává.

Jak sleduješ bráchu Ondřeje v Prostějově, který je jedním z kandidátů na finále? A jaký to má náboj ve vaší rodině?

Bráchu sleduji každý zápas. Jako rodina to prožíváme hodně, hlavně mamka a táta, kteří se nás snaží maximálně podporovat.

Takže kdyby jste byli s Prostějovem ve finále, tak by vládla spokojenost?

Kdyby dopadlo finále Nymburk-Prostějov, tak by to bylo výborný, ale nevím komu by rodiče fandili. (smích)

 

Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace