Liga U19 – Play-off začalo! | Probasket.cz

Liga U19 – Play-off začalo!

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔26.4.2016

Play-off

Chomutov v sobotu nastoupil proti Brnu, které před play-off posílilo a má veliké ambice na postup. Ovšem mělo před sebou tvrdý oříšek, Chomutov totiž tento rok prohrál pouze jednou a nezměnilo se to ani tentokrát. V sobotu Brno začalo výborně a domácí museli po celé klání dotahovat. Ještě po třetí čtvrtině prohrávali o 7 bodů a zdálo se, že si připíšou druhou porážku v sezóně. Ovšem neuvěřitelnou poslední čtvrtinou otočili a v poslední vteřině, díky trojce Kynzla, zvítězili 68:65! Za Chomutov nastřílel Karlovský 20 bodů, za Brno vstřelil Rudický 22 bodů. V neděli byl k vidění úplně jiný duel. Domácí si do půle vytvořili náskok 18 bodů a hosté neměli šanci tento náskok snížit, natož jej smazat a prohráli 81:68. Za domácí nastřílel Dolanský 19 bodů, za hosty vstřelil Tužil 16 bodů. Stav série je tedy 2:0 pro Chomutov.

V další sérii se setkává Vysočina s Litoměřicemi. V prvním zápolení se hosté z Litoměřic drželi pouze do poločasu, v tom druhém domácí nasadili vysoké tempo a nakonec uspěli vysoko 98:68. Knetl se blýskl 31 body, za hosty nastřílel Maděra 25 bodů. V neděli probíhalo střetnutí v úplně opačném scénáři než v sobotu. Domácí si totiž vypracovali vysoký trhák téměř dvaceti bodů již do poločasu. V tom druhém jej však začali ztrácet a a v napínavé koncovce triumfoval pouze v poměru 67:61. Knetl tentokrát nastřílel 15 bodů, Maděra vstřelil 12 bodů. Stav série je také 2:0.

Vyšehrad nastoupil proti Kroměříži, která postoupila přes Opavu až po rozhodující třetí bitvě a nebyla tudíž favoritem na postup. Přijela však velice dobře připravena a to se jí vyplatilo. V sobotu dělala hostům problémy obrana Vyšehradu, která byla velice agresivní a vysunutá po celém hřišti. Na tuto obranu však našli kroměřížští řešení a díky skvělé úspěšnosti trojkových pokusů vyhráli 73:85. Za domácí zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků Mach. V neděli hosté velmi dobře začali a nasadili hodně vysoké tempo, kterému hosté nedokázali vzdorovat. Kroměříž stále navyšovala svůj náskok a nakonec z toho byl debakl 46:85. Mach tentokrát zaznamenal 10 bodů. Kroměříž vede 2:0.

V poslední dvojici nastoupil Nový Jičín proti Liberci. Novojičínští začali výborně a do poločasu si vytvořili dvojciferný náskok. Po přestávce jej dokonce dokázali navýšit a zvítězili 87:51. Jakubů nastřílel 24 bodů, za hosty vstřelil 19 bodů Štafl. Téměř stejný průběh měl i nedělní duel. Domácí nastolili výborné tempo a po týmovém výkonu se radovali po výsledku 79:51 a ujali se vedení v sérii 2:0. Jakubů tentokrát nastřílel 17 bodů, Štafl vsítil 23 bodů.

Výsledky play-off:

1. kolo

Levharti Chomutov – SAM BŠM Brno             68:65   (14:22 30:40 49:56)

BC Vysočina – Slavoj Litoměřice                      98:68  (18:16 46:42 79:52)

Sokol Vyšehrad – Slavia Kroměříž                   73:85

BC Nový Jičín – Kondoři Liberec                     87:51   (19:15 36:22 61:41)

2. kolo

Levharti Chomutov – SAM BŠM Brno             81:68   (28:13 42:24 64:44)

BC Vysočina – Slavoj Litoměřice                      67:61   (26:11 40:22 53:44)

Sokol Vyšehrad – Slavia Kroměříž                   46:85

BC Nový Jičín – Kondoři Liberec                     79:51   (22:16 38:26 57:37)

Play-out

Skupina A

Sokol Žižkov se v sobotu poměřil s GBA B a ukázal, proč je favoritem. Po poločasu již totiž vedl dvojciferným rozdílem a bylo jasné, že GBA si odsud body neodveze. Nakonec z toho byl debakl 101:65. Domácí Tax zaznamenal 19 bodů. V neděli se Žižkov utkal s Karlovými Vary a byl to velice vyrovnaný souboj. Po celou dobu se totiž skóre přelévalo ze strany na stranu a o vítězi se rozhodovalo až v posledních minutách. V těch byl totiž šťastnější domácí tým, který si po vítězství 88:84 zajistil první místo v play-out skupiny A. Domácí Hubáček nastřílel 28 bodů, za hosty vstřelil Boyko 24 bodů.

Tábor i víkendu sice zvládl vyhrát obě střetnutí, ale ani to mu nepomohlo k prvnímu místu, ke kterému mu chyběl pouhý bod. V sobotu dokázal přetlačit Karlovy Vary, nad kterými vedl v první půli již o 17 bodů. Nakonec triumfoval 83:51. Za hosty zaznamenal Neudert 16 bodů. V neděli nastoupil proti GBA B, s nímž odehrál velmi vyrovnanou partii. Až do konce třetí desetiminutovky byl stav vyrovnaný, ovšem v poslední čtvrtině hosté jakoby usnuli na vavřínech a nakonec prohráli 81:61.

Výsledky play-out A:

5. kolo

Sokol Žižkov – GBA B                                        101:65   (20:13 49:34 70:55)

BK Tábor – Thermia K. Vary                            83:51   (22:11 50:33 42:72)

6. kolo

BK Tábor – GBA B                                              81:61   (12:7 30:28 47:45)

Sokol Žižkov – Thermia K. Vary                      88:84   (23:28 48:48 67:68)

Skupina B

Josefov odehrál v sobotu zápas proti Tesle Pardubice, která hrála oslabená o hráče, kteří hrávají extraligu. Josefov díky tomu dominoval, vytvořil si příjemný náskok a nad svým rivalem vyhrál 81:59. Novotný zaznamenal 26 bodů. V neděli se Josefov postavil proti Karviné. Tento souboj byl neuvěřitelně vyrovnaný, po celou dobu se týmy přetahovaly o vedení a k rozhodnutí nestačilo ani celých 40 minut. Muselo tedy přijít na řadu prodloužení, ve kterém bylo šťastnější domácí družstvo, které uspělo v poměru 89:87. Za domácí nastřílel Cejnar 16 bodů, za Karvinou vstřelil 28 bodů Šotlík.

Kolín v sobotu nastoupil proti Karviné a k vidění bylo atraktivní klání s velkým počtem bodů. Oba celky se praly o čelo a nebylo vůbec jasné, kdo si odnese kýžené vítězství. Po třetí čtvrtině se domácí ujali vedení, které si už nenechali utéct a mohli se radovat po výsledku 90:81. Bálek zaznamenal 22 bodů, Šotlík vstřelil 24 bodů. V neděli Kolín proti Tesle začal ve výborném tempu a do poločasu si vytvořil dvacetibodový náskok. Po přestávce se hosté sice snažili zvrátit vývoj ve svůj prospěch, ale neměli na to dostatek sil a prohráli 69:56. Bálek tentokrát zaznamenal 17 bodů.

Výsledky play-out B:

5. kolo

Sokol Josefov – Tesla Pardubice                       81:59   (17:13 36:26 58:47)

BC Kolín – Sokol Karviná                                   90:81   (18:19 38:42 66:62)

6. kolo

BC Kolín – Tesla Pardubice                               69:56   (16:8 38:17 56:38)

Sokol Josefov – Sokol Karviná                          89:87   (22:24 41:40 63:60 78:78)

zdroj foto: facebook.com