Extraliga U19 – Známe účastníky Final 4! | Probasket.cz

Extraliga U19 – Známe účastníky Final 4!

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔10.4.2016

Play-off

V extralize se odehrála poslední utkání play-off. Ve třech případech dokázali favorité zvítězit a postoupit do finálového turnaje, a to v poměru 3:0 na zápasy. Tím prvním byl USK Praha, který sice vyhrál první duel rozdílem skoro 60 bodů, ale další dva byly velice vyrovnané a napínavé až do posledních chvil. V sobotu se tedy v hale Morenda odehrálo vyrovnané měření sil, ve kterém domácí skvěle začali a po první čtvrtině dokonce vedli. Ovšem v dalším průběhu si USK začal brát náskok na svou stranu a na konci třetí desetiminutovky vedl už o 8 bodů. V poslední čtvrtině si toto vedení dokázal udržet a uspěl v poměru 70:77. Brněnský Kereselidze nastřílel 21 bodů, na straně hostů nastřílel Zídek 14 bodů.

Další klání se odehrálo v Prostějově, mezi domácími Orli a GBA. GBA se na domácí palubovce ujala vedení 2:0 na zápasy a přijela si tedy na Moravu pro vytoužený postup do Final 4. Orli však byli proti a díky skvělému výkonu a také výborné obraně největší hvězdy GBA Dmitrijeviče, který nastřílel pouhých 11 bodů při úspěšnosti 19/5 z pole, dokázali triumfovat 76:71 a tím také zdramatizovat sérii. Na tuto bitvu přišlo neuvěřitelných 200 diváků, což je na juniorskou kategorii velice dobré číslo. Nábělek nastřílel 20 bodů, ke kterým přidal ještě 9 doskoků a 5 asistencí. Za hosty zaznamenal Savič 16 bodů a doskočil 12 míčů. V nedělním souboji se Prostějov držel na dostřel ještě do konce první čtvrtiny, ovšem poté GBA zabrala a začala svůj náskok navyšovat. Domácí nebyli schopni tento tlak zastavit a prohráli 57:89 a tím také ukončili tuto sezónu. Nábělek si znovu připsal 20 bodů, na straně hostů nastřílel 14 bodů Dmitrijevič.

Písek měl také myšlenky na postup, ovšem proti sobě měl těžkého soupeře – Pardubice. Sokol se však nezalekl a dokázal vyhrát první čtvrtinu 17:15. Ovšem Pardubice ve zbytku hrací doby ukázaly svou sílu, ovládly zbytek utkání a odvezly si vítězství 54:79, díky kterému postupují do Final 4. Písecký Fical nastřílel 13 bodů, za Pardubice vstřelil 15 bodů Brožek.

Poslední střetnutí sezóny si odbyl také Sokol Pražský, který prohrál 3:0 na zápasy proti Nymburku. V posledním duelu si Nymburk vytvořil náskok deseti bodů, který si poté jen udržoval a nedal Sokolu šanci jakkoli zdramatizovat vývoj. Nakonec uspěl 71:56 a mohl se radovat z vytouženého postupu. Kotásek nastřílel 18 bodů, ke kterým přidal 7 doskoků a 7 asistencí, za hosty vstřelil 10 bodů Lakomý.

O titul v extralize U19 v tomto roce se tedy poperou týmy Pardubic, USK, GBA a Nymburku.

Play-out

Zlín si připsal 2 body za vítězství proti Hradci Králové. Zlín začal výborně a do poločasu si vytvořil náskok 14 bodů, který po přestávce ještě navýšil. Hradec nebyl schopný žádného zvratu, a proto klání ztratil po výsledku 75:57. Domácí Štencl nastřílel 23 bodů a připsal si 9 asistencí, hradecký Žaba nastřílel 17 bodů a doskočil 13 míčů. V neděli Zlín dokázal vyhrát také proti Plzni, která jej v průběhu sezóny dvakrát porazila. Zlín totiž znovu začal výborně a do konce první půle si vytvořil stejný náskok jako v sobotu – 14 bodů. Druhá půle byla o něco vyrovnanější, avšak domácí si nenechali nic utéct a triumfovali 67:59. Za domácí nastřílel Kadlčík 23 bodů, za Plzeň zaznamenal 22 bodů Fleischhans.

Také Ostrava si o víkendu připsala dva zářezy a vede tabulku play-out. V sobotu odehrála střetnutí proti Plzni. Ostravští po celou dobu kontrolovali rozdíl ve skóre a vedli dvojciferným rozdílem. Ovšem poslední desetiminutovka nabídla napínavou koncovku, protože se hosté dokázali vrátit zpět do hry. Poslední čtvrtinu domácí prohráli 10:29, ale ani to nestačilo k tomu, aby si Plzeň ze Slezska odvezla 2 body. Konečný stav 59:55. Bukovjan nastřílel 16 bodů, za hosty zaznamenal Fleischhans 20 bodů. V neděli si poradila také s Hradcem Králové, který tedy stále čeká na první úspěch v této sezóně. Toto utkání přineslo opravdu veliké množství bodů, oba celky totiž dohromady zaznamenaly 191 bodů! Neuvěřitelný výkon předvedli domácí ve druhé čtvrtině. Nastříleli totiž 38 bodů a poločas skončil 60:42. „Bodové hody“ pokračovaly také po přestávce a nakonec si domácí připsali výhru 103:88. Bukovjan tentokrát zaznamenal 24 bodů a 10 asistencí! Hosty držel nad vodou Žaba, který nastřílel 28 bodů a doskočil 17 míčů!

Výsledky Play-off:

3. kolo

JBC mmcité Brno – USK Praha                      70:77    (20:16 37:40 53:61)

Orli Prostějov – GBA                                         76:71    (15:16 35:31 54:48)

Sokol Písek – Synthesia Pardubice                54:79    (17:15 25:33 40:59)

BA Nymburk – Sokol pražský                          71:56    (16:12 36:27 51:41)

4. kolo

Orli Prostějov – GBA                                         57:89    (18:19 33:45 45:67)

Výsledky Play-out:

3. kolo

SKB Zlín – Sokol Hradec Králové                 75:57    (17:10 35:21 55:37)

BCM Ostrava – BK Loko Plzeň                      59:55    (19:16 34:26 49:34)

4. kolo

SKB Zlín – BK Loko Plzeň                              67:59    (20:8 37:23 54:38)

BCM Ostrava – Sokol Hradec Králové         103:88    (22:24 60:42 89:64)

zdroj foto: basket-nymburk.cz