Extraliga U17 – Známe účastníky MČR! | Probasket.cz

Extraliga U17 – Známe účastníky MČR!

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔18.4.2016

Play-off

Písek měl poslední šanci zvrátit sérii s Pardubicemi na svou stranu. Ovšem aby mohl prodloužit sérii alespoň o jedno utkání, musel by začít jinak. Po dvaceti minutách totiž prohrával rozdílem 23 bodů a veškeré naděje na postup byly pryč. Nakonec duel ztratil 60:90 a hosté z Pardubic se mohli radovat z postupu na Mistrovství republiky. Domácí Procházka nastřílel 16 bodů, za hosty zaznamenal Výcha 12 bodů a 14 doskoků!

Ve stejné situaci jako Písek se ocitlo Brno. Proti Nymburku prohrávalo 2:0 na zápasy a mělo tedy poslední pokus. Brno začalo v úvodu velice dobře a drželo s favoritem krok. Až do konce třetí čtvrtiny byl stav vyrovnaný, ovšem kvůli příšerné první čtvrtině, ve které domácí prohráli 7:22, nestačili v poměru 50:66, stejně jako v celé sérii 3:0. Za Nymburk nastřílel 17 bodů Novotný.

GBA vedlo proti Ostravě 2:0 na zápasy a po předchozích výsledcích bylo celkem jasné, kdo postoupí do finálového turnaje. Tím favoritem byla GBA, která v prvním klání porazila svého soupeře o 7 bodů a ve druhém o 29! A podobný scénář byl k vidění i v tomto závěrečném střetnutí. Domácí si totiž vytvořili náskok, který postupně navyšovali. Po třetí čtvrtině tento náskok činil již 20 bodů a o postupujícím bylo jasno. GBA zvítězila 85:54 a postupuje.

Série mezi USK a Litoměřicemi byla jako jediná vyrovnaná – 1:1. Nyní měly Litoměřice výhodu domácího prostředí, kterou náležitě využily. Dokázaly se totiž dostat do čela a náskok si udržovaly až do samotného konce. Dokázaly tedy triumfovat 61:52 a ujaly se vedení v sérii 2:1. V neděli si Litoměřice mohly zajistit postup, ovšem v první čtvrtině byl USK proti a vyhrál ji 17:18. V následujících minutách však domácí nasadili tempo, kterému USK nestačil a po třech čtvrtinách již vedli rozdílem 17 bodů. V poslední čtvrtině se USK ještě odhodlal ke zvratu, ale nedokázal jej dotáhnout do úspěšného konce a po výsledku 68:60 se Litoměřice mohou radovat z vytouženého postupu.

Výsledky play-off:

3. kolo

Sokol Písek – Synthesia Pardubice       60:90   (17:24 29:52 47:74)

JBC mmcité Brno – BA Nymburk         50:66   (15:16 30:31 43:44)

GBA – BCM Ostrava                                85:54   (24:14 40:31 66:45)

Slavoj Litoměřice – USK Praha             61:52   (18:12 31:30 48:43)

4. kolo

Slavoj Litoměřice – USK Praha             68:60   (17:18 36:32 56:39)

Play-out

Josefov stále čeká na své první vítězství v této sezóně. V sobotu se utkal s Plzní a začal opravdu špatně. Po dvaceti minutách nestačil při stavu 46:15 a byl bezradný pod oběma koši. Nakonec z toho byla prohra 73:37 a 25. porážka v sezóně. Domácí Kovář zaznamenal 15 bodů. Za Josefov nastřílel Bano 9 bodů. V neděli začal proti Sokolu Pražskému mnohem lépe. První čtvrtinu dokonce opanoval 10:11 a vypadalo to na překvapivý výsledek. Ovšem domácí se rychle oklepali a poločas uzmuli o 17 bodů. Tento náskok ještě dokázali navýšit a vyhráli 84:60. Za Sokol zaznamenal Krištof 20 bodů, Bano tentokrát nastřílel 21 bodů.

Prostějov se proti Sokolu Pražskému držel pouze do poločasu. Po přestávce Pražané nastolili vysoké tempo, kterému Orli nebyli schopni konkurovat a byla z toho dlouhá bodová série od Sokolu. Tuto čtvrtinu zvládli lépe, konkrétně o 14 bodů a nakonec triumfovali 88:68. Domácí Kačer nastřílel 19 bodů, za hosty zaznamenal 16 bodů Pluhař. V neděli nastoupili Orli proti Plzni, se kterou se perou o druhou příčku v play-out a začali velmi dobře. Po poločase vedli již dvojciferným rozdílem a hráli ve velké pohodě, proto si také dokázali vedení udržet a uspět v poměru 53:62. Díky tomuto zářezu si zlepšili postavení v play-out a nyní mají stejný počet bodů jako Plzeň. Plzeňský Kovář nastřílel 16 bodů, na straně hostů zaznamenal Szarowski 23 bodů.