eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pětiminutový výpadek stál Nymburk vítězství v Petrohradu

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔11.3.2016

Svěřenci trenéra Ginzburga neuspěli na palubovce čtvrtého celku VTB ligy, když odešli poraženi 102-90.

Vyrovnaný duel, v němž na obou stranách byli dva výrazní střelci (Toolson a DowdellDixon a Sant-Roos), rozhodla třetí čtvrtina, do níž vstupovali ve vedení 51-50 domácí. Ti v prvním poločase sice po většinu času vedli, ale ne nijak výrazně (maximálně o pět bodů). Nymburku vyšel start do třetí desetiminutovky, po bodech Dixona a Bendy vedli už 54-59. Jenže přišla hluchá tříminutovka na konci tohoto herního období a Zenit šňůrou 12-4 upravil na 82-70. Hlavní zásluhu na tomto vedení měly dvě trojky Janise Timmy. Po dvou a půl minutách posledního kvartálu už bylo prakticky rozhodnuto – Vichrov zvyšoval na 88-72. Nymburk se sice ještě snažil o korekci, ale po celý zápas velmi špatně bránil, a tak odešel poražen 102-90. Další zápas VTB ligy čeké české šampiony v neděli v Astaně.

Zenit Petrohrad – ČEZ Basketball Nymburk 102:90 (26:22, 25:28: 31:20, 20:20)

Body: Toolson 29 (7 asistencí), Dowdell 23, Timma 18, Thomas 8 – Dixon 26, Sant-Roos 23 (7 doskoků a 8 asistencí), Kříž 8 (7 doskoků), Benda 8

Doskoky: 32 – 35

Trojky: 12/26 – 8/24

TH: 24/27 – 22/28

Asistence: 19 – 17

Ztráty: 11 – 18

Fauly: 24 – 28