eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nymburk jasně zvítězil, play off VTB ligy má jisté | Probasket.cz

Nymburk jasně zvítězil, play off VTB ligy má jisté

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔25.3.2016

Středočeši potvrdili roli favorita a porazili krachující Bisons Loimaa na jeho půdě 96-60.

Basketbalisté Nymburka si s předstihem zajistili účast v play off VTB ligy, když si po pondělním nezdaru se Saratovem spravili chuť a zdolali Bisons Loimaa o 36 bodů. Finský tým vydržel držet krok s favoritem duelu zhruba polovinu první čtvrtiny, pak se začala naplno projevovat síla českého mistra. Ten se opíral o výbornou střelbu z pole (55 %), doskok (17 útočných) a solidní obranu. První periodu zakončil Randle trojkou na 9-24 a dominance hostů pokračovala i nadále. Vedl je Dixon, jenž v zápase zvládl double – double za 20 bodů a 11 asistencí. V poločase vedl Nymburk 23-46 a o majiteli výhry už nemohl být pochyb. Další klání čeká na české mistry 5. dubna, kdy do Čech přijede outsider VTB ligy – Vita Tbilisi.

Bisons Loimaa – ČEZ Basketball Nymburk 60:96 (9:24, 14:22, 17:26, 20:24)

Body: Franke 19, Kotti 13 (9 doskoků), Taylor 10, Hill 6 – Dixon 20 (11 asistencí), Benda 15 (7 doskoků), Randle 13, M. Peterka 10

Doskoky: 29 – 43

Trojky: 4/18 – 7/30

TH: 16/18 – 5/8

Asistence: 8 -30

Ztráty: 21 – 10

Fauly: 11 – 19