Večerní thriller rozhodl Wall, derby vyhrál šťastnější

📁 Články, Domácí soutěže, Ostatní domácí soutěže, Topstory 🕔12.2.2016

Očekávané pohárové finále Pardubice – Děčín se stalo skutečností. Kolín neudržel pět minut před koncem utkání devítibodové vedení.

Ani pět dvouciferných střelců a 44 doskoků nepomohlo Kolínu k vytouženému postupu do finále Českého poháru přes regionálního rivala z Pardubic. Svěřenci Predraga Benáčka vstoupili do utkání dobře a výtečným pohybem po hřišti, útočným doskokem a rychlým zakončováním akcí vedli po osmi minutách hry už 13-20. Pardubicím patřil vstup do druhé půle druhé desetiminutovky: Beksa zpřesnila střelbu a Kamil Švrdlík pěti body nastartoval šňůru domácích 11-2. V poločase svítilo na tabuli skóre 47-39, nicméně Kolín, hnán freneticky povzbuzující osmdesátkou svých fandů brzy po přestávce srovnal. Šestkami pak Skinner poslal hosty do vedení (56-57). Účet třetí části uzavřel McEachin a Medvědi vedli 59-62. Pro hosty bylo ještě veseleji v polovině poslední čtvrtiny, to když Bakič zvýšil trojkou na 66-75. Řada domácích příznivců už přestávala doufat ve finálovou účast svých miláčků, ale ŠvrdlíkPandulou vykřesali jiskru naděje (74-78). Kolín jakoby se zalekl svého vedení a nedal několik střel po sobě a domácím se za stavu 79-80 půl minuty před koncem základní hrací doby naskytla možnost otočit. Hunt ztratil míč, Autrey jej vyvezl a Jobi Wall si připsal vítězný koš zápasu. Kolín se už za posledních sedm vteřin na odpor nezmohl, Beksa zkušeně využila jednoho „bonusového“ faulu a v zítřejším finále vyzve od 19 hodin Děčín.

„Ze začátku to moc nevypadalo na vítězství, ale v důležitých momentech jsme dali dost těžké střely, které byly velmi důležité. Kolín hrál velmi rozumně, oni v obraně dost přebírají, mění styl obran. Půlka našeho cíle je splněna, uvidíme, jestli se nám podaří zítra uspět,“ konstatoval křídelník Pardubic Dušan Pandula.

„Byl to z naší strany velmi dobrý zápas. Drželi jsme s Pardubicemi krok, měli jsme celkem i šanci vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. Teď si musíme odpočinout na zítřejší zápas, který chceme určitě vyhrát, a věřím, že Opavu porazíme,“ řekl nejlepší střelec Kolína Lee Skinner.

BK JIP Pardubice – BC Geosan Kolín 81:80 (19:22, 28:17, 13:23, 21:18)

Body: Švrdlík 22 (6 doskoků), Autrey 16 (7 doskoků a 5 asistencí), Wall 14 (5 asistencí), Pandula 10, Nečas 6 (7 doskoků), Půlpán 6, Příhonský 5, Kotas 2 – Skinner 13 (7 doskoků), Bakič 13, McEachin 11, Hunt 11, Machač 10, Horák 6 (9 doskoků), Glover 6, Ličartovský 6, Vocetka 4

Doskoky: 35 – 44

Trojky: 6/18 – 7/22

Šestky: 11/18 – 13/18

Asistence: 21 – 16

Ztráty: 12 – 15

Fauly: 21 – 24