Nymburk vítězem maratonu na daleké Sibiři | Probasket.cz

Nymburk vítězem maratonu na daleké Sibiři

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔8.2.2016

V dalším kole VTB ligy uspěl český mistr na palubovce Krasnojarsku, kde se radoval po výsledku 88-92, přičemž se hrála dvě prodloužení.

Středočeši přiletěli do Krasnojarsku přitom už v sobotu, aby se stihli aklimatizovat a připravit se na jedenáctý celek tabulky. Do utkání měli hosté lepší vstup a po jejich vedení 10-3 si musela domácí lavička vyžádat oddechový čas. Hra se postupně vyrovnala, Krasnojarsk zlepšil střelbu a Zacharov s Kennedym nastartovali domácí tým k obratu. Ruský tým se poprvé dostal do vedení v polovině druhé čtvrtiny, to když Kennedy proměnil tři trestné hody. Nymburk pak předvedl tříminutovou hluchou pasáž a domácí příznivci se mohli radovat z vedení Jeniseje 39-31. Přestože hosté (Vaughn a Benda) zahodili hned čtyři trestné hody, šlo se do kabin nakonec za relativně přijatelného stavu 42-38 pro domácí. Nymburk sráželo 13 ztrát v prvním poločase a během první poloviny třetí desetiminutovky se toto číslo ještě o dalších pět rozmnožilo.

Krasnojarsk vstoupil do druhé půle šňůrou 12-2, díky níž se ocitl na koni. Hosté se drželi výtečnou střelbou za dva body a na konci třetí čtvrtiny se po šňůře 7-0 dotáhli na dvoubodovou ztrátu (64-62). Na začátku poslední periody bylo pro hosty ještě veseleji, to když Vojtěch Hruban nejprve srovnal skóre a chvilku na to proměnil teprve druhou nymburskou trojku v utkání. Další minuty byly ve znamení nervozity a do posledních dvou minut vstupovaly oba celky za stavu 72-76. Nymburk už pak bohužel neskóroval a domácím se povedlo vyrovnat, a tak muselo duel rozhodnout prodloužení. Vlastně rovnou dvě. Nymburk v rozhodujících chvílích podrželi Dixon a Welsch a hosté mohli oslavit triumf 92-88. Domácím nepomohlo ani 24 bodů a 13 doskoků Davida Kennedyho.

Jenisej Krasnojarsk – ČEZ Basketball Nymburk 88:92 (21:22, 21:16, 22:24, 12:14, 6:6, 6:10)

Body: Kennedy 24 (13 doskoků), Ohlbrecht 18 (12 doskoků), James 13, Zacharov 10 – Sant-Roos 19 (7 doskoků), Hruban 13, Dixon 12, Welsch 11 (10 doskoků)

Doskoky: 53 – 47

Trojky: 7/34 – 5/21

Šestky: 25/29 – 23/36

Asistence: 15 – 16

Ztráty: 21 – 23

Fauly: 30 – 27