Královští sokoli se nadřeli na Folimance. Opava odjela ze Sokola s debaklem

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔27.2.2016

Nadstavbová část 1. ligy mužů pokračovala v pátek třetím kolem. Ve skupině C se celek USK B dlouho držel na dostřel v utkání proti vedoucímu Hradci Králové, ale nakonec padl o 13 bodů. Sokol pražský rozdrtil na domácí palubovce Opavu B a Nymburk si odvezl výhru z Olomouce.

Opavská rezerva cestovala na palubovku Sokola pražského i se třemi hráči A týmu, ale v Praze jí to vůbec nestřílelo a odjela s výpraskem v poměru 58-88. Úvod zápasu sice přinesl vyrovnanou první čtvrtinu, kdy však byly k vidění zmatky na rozehrávce i v obranách obou týmů. Druhá čtvrtina se však stala jasnou záležitostí Sokola a ten o přestávce vedl o devět bodů. Skóre domácích narůstalo zejména díky střeleckým výkonům trojice Hartig, Reimer, Kroutil. Za hosty pálili nejlépe extraligový Vlček a Ihring (oba 14 bodů). Domácí své soky jednoznačně přeskákali na doskoku (52-29). Výkon dne převedl Jiří Brůha, který zaznamenal 14 doskoků a k tomu přidal 13 bodů. Sokol tak opět ukázal, že na domácí palubovce je nesmírně silný.

Pražská Folimanka viděla napínavé utkání mezi USK B a Hradcem Králové. Domácí s lídrem soutěže vedli vyrovnanou bitvu, ovšem desetibodová šňůra v úvodu poslední desetiminutovky se ukázala jako rozhodující moment a Hradec si odvezl výhru 79-66. Střelecky tentokrát v dresu Královských sokolů řádil Kiršbaum, který nastřílel 26 bodů. Hostům pomohla i vysoká úspěšnost proměněných trestných hodů (76%) a to zejména ve čtvrté čtvrtině, kdy Macela a Kiršbaum neminuli a narozdíl od rezervy USK hráči Hradce tolik neztráceli míče. Královští sokoli tak nadále drží neporazitelnost. Pro USK B je to třetí porážka v řadě.

Šesté kolo si předehrála mužstva Olomouce a nymburského béčka. Nymburští, posílení o tři hráče A týmu (Kříže, Peterku a Svobodu), se sice dostali do brzkého vedení 10-2, ale první čtvrtina byla nakonec kořistí domácích basketbalistů, kteří hájili pětibodové vedení 18-13. Ve druhém hracím období však Hanáci předvedli mizerný výkon v obraně a Nymburk šel do šatny s náskokem 10 bodů. Body na straně hostujícího týmu přibývaly hlavně díky trojici zmíněných hráčů z A týmu. Svůj střelecký výkon 26 bodů ozdobil Martin Kříž 10 doskoky. Nymburk si po vítězství 85-72 připsal třetí výhru ve skupině C a svého dnešního soka dostal v tabulce pod sebe.