VTB liga: Nymburk přetlačil Novgorod | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk přetlačil Novgorod

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔10.1.2016

Michael Dixon nastřílel 35 bodů a Nymburk přeskákal Novgorod v útoku 14-2, český mistr tak slaví devátý triumf ve VTB lize.

Navzdory slabé úspěšnosti střelby z pole (39 %) se domácí radovali z těsného vítězství. Svěřenci kouče Ronena Ginzburga však od prvních minut s ruským soupeřem prohrávali. Hosté začali utkání ve velkém stylu a dvě trojky Chvostova a jedna Rudda měly za následek jejich vedení 8:16. Oživení nymburského útoku přišlo po vystřídání Jiřího Welsche, za nějž přišel Michael Dixon. Ve druhé části hry už byl na hřišti také nový muž nymburské sestavy – Marko Jagodič Kuridza a právě on poslal Středočechy poprvé v zápase do vedení (18:16). Diváci viděli i nadále vyrovnané klání, v němž se dařilo Nymburku bránit svého bývalého hráče Rašida Mahalbašiče. A tak se za hosty nejvíce prosazoval Rudd s Baburinem. Poslední tři minuty druhého kvartálu však patřily Dixonovi, jenž dvěma trojkami pomohl stanovit poločasový účet na 35:30.

Čeští šampioni předvedli dobrý vstup do třetí desetiminutovky, vypracovali si postupně až jedenáctibodové vedení, nicméně hosté za pomoci deseti úspěšných trestných hodů byli brzy zpět ve hře (54:51). Novgorodu se dařila střelba za tři body – svěřenci kouče Ainarse Bagatskise jich trefili v utkání hned 11, včetně Baburinovy vyrovnávací na 62:62. To už se chýlila ke konci 35. minuta duelu a s Nymburkem bylo tři minuty na to ještě hůře. Victor Rudd pěti body v řadě poslal hosty do vedení 64:67. Poslední slovo však měl domácí rozehrávač Dixon, jenž osmi body v řadě rozhodl o tom, že ruský tým nepoletí domů s dobrou náladou. Kromě hvězdy utkání Dixona se na domácí straně nejvíce prosadil Howard Sant-Roos, autor 12 bodů a 10 doskoků. V hostujícím dresu řádil několikrát zmíněný křídelník Victor Rudd, který kontroval 30 body.

ČEZ Basketball Nymburk – Nižnyj Novgorod 76:70 (16:16, 19:14, 19:21, 22:19)

Body: Dixon 35 (6 doskoků a 10 získaných faulů), Sant-Roos 12 (10 doskoků a 5 asistencí), Benda 10 (6 doskoků), Jagodič Kuridza 6 – Rudd 30, Baburin 13, Chvostov 9 (6 asistencí), Berzinš 7 (7 doskoků)

Doskoky: 44 – 34

Trojky: 4/18 – 11/32

Šestky: 16/22 – 19/22

Asistence: 22 – 14

Ztráty: 10 – 18

Fauly: 23 – 23