Špatná třetí čtvrtina stála Nymburk zápas v Krasnodaru

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔25.1.2016

Ve VTB lize tentokrát Nymburk svou sbírku deseti výher nerozšířil, prohrál s euroligovým Lokomotivem Kubaň na jeho palubovce 75-58.

Hosté přitom do utkání vstoupili dobře a většinu první desetiminutovky byli o krok vpředu. Středočeši obstojně bránili a sami zatížili konto Kubaně třemi trojkami (Hruban, De Zeeuw a Peterka). Po první části tak český mistr vedl o pět bodů 18-13, ale ruský tým zpřesnil útočnou kombinaci a utáhl šrouby v obraně, což vyústilo v jeho šňůru 12-0. První nymburské body ve druhé periodě zaznamenal až po pěti minutách Howard Sant-Roos. Do kabin šli o dva body spokojenější domácí (31-29) a toto skóre značilo, že oba týmy špatně střílely (Lokomotiv 31 %, resp. Nymburk 33 % z pole v první půli).

Třetí čtvrtiny bývají v takto těžkých zápasech klíčové a to se ukázalo i tentokrát. Domácí v tomto období přehráli Nymburk 25-15 a pomohli si čtyřmi trojkami. Na většinu bodů se složilo trio Delaney, Randolph a Claver. Jiskřičku naděje sice na začátku poslední části zažehli nymburští Houška s Randlem (56-48), ale Lokomotiv se po time outu minišňůrou 8-3 dostal opět do pohody. Ruský favorit nakonec zvítězil 75-58. Žádný hráč českého týmu nedosáhl v zápase na dvouciferný počet bodů, nejblíže tomuto počinu bylo s devíti body duo De ZeeuwSant-Roos. V dalším kole se Nymburk utká doma s Kazaní.

Lokomotiv Kubaň – ČEZ Basketball Nymburk 75:58 (13:18, 18:11, 25:15, 19:14)

Body: Broekhoff 12 (9 doskoků), A. Randolph 12, Singleton 11, Delaney 10 (6 asistencí) – De Zeeuw 9 (6 doskoků), Sant-Roos 9, Hruban 7, Jagodič-Kuridza 7 (6 doskoků)

Doskoky: 45 – 34

Trojky: 11/25 – 6/21

Šestky: 18/25 – 10/14

Asistence: 20 – 15

Ztráty: 16 – 14

Fauly: 20 – 22