eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Bartoňová se vrátila do Česka, porážku Slavie ale neodvrátila

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔17.1.2016

Česká reprezentační rozehrávačka Kateřina Bartoňová se po ukončení angažmá v Piešťanech vrátila do české ligy. V dresu Slavie strávila téměř 33 minut na palubovce, nastřílela 11 bodů, ale porážku s Trutnovem ani ona neodvrátila. Další pražské týmy už byly úspěšnější. USK jasně vyhrál na brněnské Rosničce a VŠ si odvezla výhru ze Strakonic. Hradec Králové doma zničil Karlovy Vary.

Slavie neuspěla ani s novou rozehrávačkou a novým koučem

Trutnovu vyšel v Praze už začátek utkání, po šesti minutách vedl 12:2 a do poločasu si držel jasný náskok. Slávistky, už s novým trenérem Reném Štěpánkem, se jen tak nevzdaly. V poslední čtvrtině se na soupeře dotáhly a dokonce se dostaly do vedení. Zápas nakonec rozhodla nedisciplinovanost domácích. Dvě a půl minuty před koncem se vyfaulovala nejlepší hráčka utkání Kalia Johnsonová, nakonec i Bartoňová a další Američanka Megan Kritscherová. Slávistkám uškodily rovněž ztráty v závěru duelu.

Už v pátek sehrály klíčové klání v boji o záchranu basketbalistky Strakonic proti VŠ Praha. A stejně jako Slávistkám jim vůbec nevyšly poslední minuty zápasu. Oba celky se střídaly ve vedení, ale ve čtvrté periodě už se zdálo, že Strakonice vybojují druhou výhru v sezóně. Necelé dvě minuty před koncem ale Pražanky vyburcoval timeout trenéra Beneše a od té doby už nepovolily domácím ani bod. Nejdříve trojkami srovnaly Mircová a Záplatová a na to ústřední rozehrávačka VŠ otočila stav úspěšnými šestkami. Obrat dokonala střelou Mircová.

Hradecké basketbalistky si zastřílely proti Varům

V dohrávce 5. kola si povinné vítězství z Brna odvezl USK. Žabiny nastoupily i s novou posilou, ex-ostravskou křídelnicí Latinkou Dušaničovou, nicméně proti superfavoritovi vzdorovaly jen šest minut. Následná bodová šňůra 10:0 rozhodla o dalším průběhu hry. Pražanky navyšovaly svůj náskok až na konečný rozdíl 45 bodů. Tereza Vyoralová oslavila své 22. narozeniny 16 body a společně s Tijanou Ajdukovičovou byla nejlepší střelkyní zápasu.

Jasnou výhru si připsaly i hradecké lvice. Úřadující vicemistr ligy nedal šanci mladým hráčkám z Karlových Varů. Už v úvodní čtvrtině vedly domácí rozdílem 16 bodů a hostující tým vůbec nepustily k jejich hře. V dresu Hradce se bodově prosadily všechny hráčky s výjimkou Michaely Kaňukové. Velmi dobrý výkon opět podala zkušená Kateřina Křížová, autorka 22 bodů. Ta zastínila o generaci mladší Julii Reisingerovou z Karlových Varů. Nejlepší střelkyně ligy nasbírala 23 bodů.

Výsledky sobotních utkání Bonver ŽBL

BLK Slavia Praha – Kara Trutnov 61:66 (8:14, 23:33, 42:47)

Johnsonová 21 a 14 doskoků, Kr. Vaughnová a Kritscherová po 14, Bartoňová 11, Jakšičová 1 – Russellová 16, Ovsíková 14, Cadyová 10, Fallová 7, Vondráčková a Pazderová po 6, Miloševová 5, Prokešová 2

Trestné hody: 13/19 – 17/20

Trojky: 2/14 – 3/14

Doskoky: 38 – 29

Ztráty: 19 – 14

Fauly: 23 – 22

U19 Chance Strakonice – VŠ Praha 57:61 (18:22, 33:32, 45:43)

Gaislerová a Vrančičová po 13, Voráčková 11, Drachovská 8, Svobodová, Malá a Dudáčková po 4 – Záplatová 17, Pudláková 15, Mircová 10, Sládková 6, Pohunková 5, Nováková 4 a 10 doskoků, Bakajsová (+ 12 doskoků) a Šípová po 2

Trestné hody: 16/20 – 11/15

Trojky: 1/6 – 8/19

Doskoky: 32 – 42

Ztráty: 19 – 16

Fauly: 20 – 24

BK Žabiny Brno – ZVVZ USK Praha 53:98 (10:24, 25:46, 42:74)

Vučurovičová 11, Dušaničová 9, Holmqvistová 8, Kašpárková 7, Šoukalová 5, Horáková, Holešinská a Vitulová po 3, Křivánková a Stoupalová po 2 – Vyoralová a Ajdukovičová po 16, Petrovičová a Kat. Elhotová po 14, Dupreeová 11, Hanušová 8, Ki. Vaughnová a Burgrová po 6, Xargayová 4, Kar. Elhotová 2, Palauová 1

Trestné hody: 19/26 – 13/16

Trojky: 4/11 – 5/13