Povinnost splněna. Nymburk vyučoval v Tbilisi | Probasket.cz

Povinnost splněna. Nymburk vyučoval v Tbilisi

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔13.12.2015

Basketbalisté Nymburka rozdrtili v dalším kole VTB ligy outsidera soutěže Vitu Tbilisi 119-59.

Gruzínský tým byl obrovským outsiderem utkání a vydržel držet krok s českým mistrem prvních šest minut zápasu. Chlaidze trojkou snižoval na 17-20, pak ovšem Dixon s De Zeeuwem zaveleli ke šňůře hostů 19-0 a na začátku druhé čtvrtiny to bylo už o dvacet dva bodů (17-39). Zbytek utkání připomínal hru kočky s myší a nymburští si museli vzpomenout na rekordní výhru nad irskou Hibernií. V poločase byli svěřenci Ronena Ginzburga vpředu o 32 bodů (29-61). Utkání se dohrávalo v exhibičním tempu a Nymburk nakonec zvítězil 59-119. Nymburk se prosazoval z pod koše – důkazem o ovládnutí tohoto území budiž statistika bodů z vymezeného území (16-58!).

Nymburští hráči stříleli z pole s fantastickou 63 % úspěšností, zatímco domácí jen s 33 %. Výmluvný byl také počet ztrát 23 – 6. Dalším soupeřem Nymburka bude příští neděli (20. prosince) od 18:00 v Praze na Královce slavný CSKA Moskva. Předprodej lístků už začal na stránkách ticketportal.cz, takže pokud chcete vidět naživo hvězdy světového formátu, jakými jsou Miloš Teodosič, Nando De Colo, či Viktor Khryapa, neváhejte a udělejte si předvánoční výlet do Prahy za dobrým basketbalem. Redakce Probasket.cz samozřejmě na tomto zápase chybět nebude.

Vita Tbilisi – ČEZ Basketball Nymburk 59:119 (17:37, 12:24, 15:32, 15:26)

Body: Chlaidze 20, Staratelev 17, L. Shengelia 10, Anikienko 6 – De Zeeuw 16, Kříž 15, Randle 14, Dixon 13, Sant-Roos 13

Doskoky: 32 – 39

Trojky: 4/22 – 13/26

Šestky: 11/16 – 12/14

Asistence: 10 – 34

Ztráty: 23 – 6

Fauly: 16 – 18