Trutnov si z Varů veze vítězství, výrazně pomohla Russellová

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔15.11.2015

Nedělní dohrávka 11. kola Bonver ŽBL žádné překvapení nenabídla. Ve sledovaném utkání si Trutnov odváží cennou výhru z Karlových Varů, i díky uzdraveným Jamie Russellové a Andree Ovsíkové. První jmenovaná si při svém návratu připsala 14 bodů.

Nymburk i Hradec Králové své soupeře roznesly, oba favorité měli už v poločasové přestávce suverénní vedení. Zatímco Hradec dominoval ve Strakonicích takřka po celý zápas, Ostrava dokázala Nymburku vzdorovat alespoň na konci.

Russellová zavelela k vítězství ve Varech

Nejvíce sledované utkání nedělního programu se hrálo v Karlových Varech. Domácí tým si po polovině soutěže vede velmi dobře a proti Trutnovu se očekával vyrovnaný duel. Tak se i stalo. Od začátku se však oba týmy nemohly prosadit. Skóre narůstalo velmi pomalu a to vyhovovalo domácím. Karlovy Vary vedly o šest bodů, ale díky bodové šňůře 14:0 si Kara vytvořila mírný náskok. Do poločasu domácí srovnaly krok.

Přes řadu nepřesností na obou stranách byl duel vyrovnaný i nadále, družstva se střídala ve vedení až do samotného závěru. Poslední minuty ale patřily trutnovským. Nápor odstartovala uzdravená Jamie Russellová a domácí trefily jen dva body v posledních čtyřech minutách. Trutnov díky pevné obraně a proměněným trestným hodům vybojoval důležité vítězství. Stále se tak drží na špici tabulky za vedoucí dvojicí USK a Nymburk. Trenéra Rešetára kromě návratu Russellové může těšit, že se na palubovce prosazovala rovněž vyléčená Andrea Ovsíková.

Nymburk stále neporažený, doma rozhodl do poločasu

Nymburk hájil ligovou neporazitelnost proti Ostravě. A od úvodu neponechal nic náhodě. Ostravanky se favorita zalekly, už v první čtvrtině prohrávaly dvouciferným rozdílem. Nymburk dobře bránil a využíval ztrát soupeřek. Postupně se jeho náskok vyšplhal až na 36 bodů. SBŠ snížila až v poslední čtvrtině, když už bylo rozhodnuto. Ostravě nepomohla ani uzdravená Vee Youngová, autorka double-doublu. V dresu Nymburku nasbíralo pět hráček dvouciferný počet bodů, včetně výborně hrající veteránky Veroniky Bortelové.

Hradecké bez problému, dařilo se Kaňukové

Ve Strakonicích bylo také jasno už v prvních minutách. Domácí celek se proti Hradci Králové prosadil až za stavu 0:14 a od toho se odvíjel i následný vývoj utkání. Některé z hráček měly navíc v nohách víkendová utkání 1. ligy. I když se Strakonicím podařilo stáhnout manko na deset bodů, ve druhé čtvrtině už šlo o jasnou záležitost hradeckých Lvic.

Východočešky vstoupily do druhé půle s třicetibodovým vedením. Když na tabuli svítil stav 25:71, snášela se nad domácími velká ostuda. Následný povedený úsek a šňůra 12:0 zkorigovala skóre. Přestože trenérka hostů Ptáčková v poslední periodě prostřídala sestavu, závěrečné minuty opět patřily Hradci. Loňský vicemistr si z jižních Čech odvezl bezproblémovou výhru. Parádním výkonem se blýskla Michaela Kaňuková. Mladá pivotka čerstvě nominovaná do širší reprezentace nasázela 17 bodů za 17 minut, navíc minula jedinou střelu.

Zpravodajství pátečních a sobotních duelů 11. kola ŽBL najdete v přiloženém odkazu – ZDE.

Výsledky nedělních zápasů 11. kola Bonver ŽBL

BA Lokomotiva Karlovy Vary – Kara Trutnov 52:61 (10:6, 21:24, 36:38)

Reisingerová 15 a 10 doskoků, Kušlitová 14, A. Andělová 8, Šmídková 6, Řeháčková 4, Malečková 3, Sehnalová 2 – Russellová 14, Pazderová 13, Fallová 12 a 12 doskoků, Ovsíková a Vondráčková po 6, Cadyová a Uhrová po 4, Nagyová 2

Trestné hody: 5/13 – 18/25

Trojky: 3/16 – 1/11

Doskoky: 36 – 44

Ztráty: 24 – 20

Fauly: 21 – 19

DSK Basketball Nymburk – SBŠ Ostrava 86:67 (30:14, 52:27, 72:43)

Huňková 14, Bortelová 13, Kusterová 12, Taylorová a Šikšniutéová po 11, Chomenčuková, Verlíková a Skokanová po 5, Hamplová a Bartáková po 4, Mocová 2 – Youngová 22 a 14 doskoků, Vojtíková 15, Dušaničová 13, Sedláčková 6, Smutná 5, Havlíková, Potočková a Kovářová po 2

Trestné hody: 10/15 – 13/17

Trojky: 8/19 – 4/18

Doskoky: 33 – 39

Ztráty: 14 – 23

Fauly: 16 – 18

U19 Chance Strakonice – Sokol ZVUS Hradec Králové 50:98 (10:20, 19:49, 38:74)

Musilová 13, Gaislerová 12, Krejčová 8, Malá a Vrančičová po 5, Dudáčková 3, Košatková a Fauová po 2 – Kaňuková 17, Zavázalová 15, Stará 14, Křížová 12, G. Andělová 11, T. Kuthanová 9, Lehtorantaová 8, Rosenbaumová 6, Buraová 4 a 13 doskoků, Zítková 2

Trestné hody: 11/15 – 9/11

Trojky: 3/13 – 7/17

Doskoky: 32 – 39

Ztráty: 26 – 17

Fauly: 13 – 19

Zdroj foto: Vilém Fischl; bktrutnov.cz